Latvijas čempionāta fināls florbolā. "Lekrings" - "Rubene"

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

LBL ceturtdaļfināls. BK "Liepāja" - BK "Ogre" un "Latvijas Universitāte" - "VALMIERA GLASS VIA"

«Latvijas Universitātes» basketbolisti izlīdzina rezultātu ceturtdaļfināla sērijā

"Latvijas Universitāte" (LU) sestdien Rīgā uzvarēja "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē, izlīdzinot rezultātu sērijā - 1-1.

LU savā laukumā ar 79:66 (18:8, 20:24, 16:15, 25:19) pieveica "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" basketbolistus. LU spēli sāka ar 5:0 un 11:2 vadību, ne brīdi neļaujot viesiem rezultātu kaut izlīdzināt. Lielāko pārsvaru mājinieki sasniedza 12. minūtē pēc Ričarda Vitoļska divpunktu metiena - 24:8.

Vistuvāk valmierieši rezultātā tika pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad pēc Kārļa Apsīša divpunktu metiena viesi pietuvojās līdz 51:54.

Uzvarētāju rindās Vitoļskis guva 21 punktu, kā arī sakrāja pa sešām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm. 14 punktus guva Dāvids Vīksne, Alberts Putāns, kurš laukumu atstāja ar piecām personiskajām piezīmēm, sakrāja 12 punktus un sešas atlēkušās bumbas, bet "double-double" (11 punkti un desmit atlēkušās bumbas) sasniedza Edvards Mežulis.

Valmieras vienībā tikai vienas atlēkušās bumbas līdz "double-double" pietrūka Apsītim, kurš guva 15 punktus. Klāvs Dubults sakrāj 13 punktus un astoņas atlēkušās bumbas, 11 punktus guva Jānis Kaufmanis, bet desmit punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Andrejs Voinalovičs.

Viesiem spēli pāragri piecu piezīmju dēļ beidza Deriuss Klārks, Apsītis un Jānis Engers.

Sērija sākās trešdien, kad valmierieši mājās uzvarēja ar rezultātu 75:68. Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar "VEF Rīga" basketbolistiem.

Sērijas trešais mačs notiks otrdien Valmierā, ceturtais - ceturtdien Rīgā un piektais, ja būs nepieciešams, - sestdien Valmierā.

LIBL pamatturnīrā abas komandas savstarpējās spēlēs uzvarēja savā laukumā - LU Rīgā ar 68:60 un vidzemnieki Valmierā ar 76:70.

Valmieras komanda LIBL ar astoņām uzvarām 26 spēlēs ieņēma desmito vietu, bet pēc jaunā gada bilance bija labāka - sešas uzvaras un seši zaudējumi. LU sezonas ievadā bija viena no augšgala komandā, taču finišēja pozīciju zemāk par vidzemniekiem ar sešām uzvarām un ļoti sliktu bilanci 2022.gadā (1-14).

Valmiera LBL čempionāta ceturtdaļfinālā līdz šim bijusi pārstāvēta 17 reizes, un piecos gadījumos ir izdevies pārvarēt šo barjeru. Pēdējo reizi tas notika 2017.gadā, kad "Valmiera" ar 3-2 uzvarēja "Liepāju". Kopš 2018.gada sezonas šo pilsētu pārstāv "Valmiera Glass"/ViA, kas iepriekšējās divas reizes nepārvarēja ceturtdaļfinālu (2019.gadā 0-3 pret "Ogri" un 2021.gadā 2-3 pret "Liepāju").

"Latvijas Universitāte" Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalās sesto reizi, bet uzvarēt sērijā līdz šim izdevies tikai vienreiz, kad pašā pirmajā reizē 2012.gadā tika pārspēta "Valmiera", kas nākamajā sezonā revanšējās studentiem. 2018.gadā LU atgriezās "play-off", taču zaudējusi visās trīs turpmākajās sērijās, pērn ar 1-3 atzīstot "Ogres" pārākumu.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā ceturtdaļfināla sērijā "Liepāja" savā laukumā bija spiesta atzīt "Ogres" pārsvaru ar 84:89 (22:17, 24:28, 25:15, 13:29). Sērijā līdz trim uzvarām Ogres klubs panāca 2-0 vadību.

Uzvarētāju rindās 22 punktus guva Juciks, 15 sakrāja Rihards Zēbergs, 13 punktus, kā arī deviņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles Dārgā kontā, desmit punktus guva Antrops, kurš arī izpelnījās piecas personiskās piezīmes, bet Sirsniņš deviņiem punktiem pievienoja 11 rezultatīvas piespēles un septiņas atlēkušās bumbas.

Mājiniekiem 16 punktus guva Šiliņš, 15 punktu un pa sešām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm sakrāja Zigmārs Raimo, 14 punkti un piecas personiskās piezīmes Birkāna kontā, bet pa desmit punktiem guva Bērziņš un Krastiņš.

Sērijas pirmajā spēlē ceturtdien "Ogre" mājās uzvarēja ar 82:65. Ogrēnieši un liepājnieki cīnās par tiesībām pusfinālā tikties ar "Ventspili".

Trešdien komandas atgriezīsies Ogrē. Ja būs nepieciešama ceturtā spēle, tā notiks ceturtdien Liepājā, bet piektā mača norise plānota pēc nedēļas Ogrē.

Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīrā abas vienības, tiekoties aci pret aci, uzvarēja savā laukumā, liepājnieki ar 94:83 un ogrēnieši ar 90:76.

Apvienotajā čempionātā "Ogre" uzvarēja 11 no 13 pēdējām spēlēm un iekļuva finālčetrinieka turnīrā, kur gan piedzīvoja divus zaudējumus un samierinājās ar ceturto vietu. Savukārt "Liepājai" visu sezonu bija nestabils sniegums un daudz zaudējumu ar nelielu punktu starpību.

"Ogre" Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā spēlē ceturto reizi pēc kārtas. Līdz šim visas trīs reizes izdevies uzvarēt - Valgas/Valkas un Valmieras komandas ar 3-0 un "Latvijas Universitāti" pērn ar 3-1.

Liepājas basketbolistiem ir vislielākā pieredze ceturtdaļfinālos - šī būs jau 20.sērija. Iepriekš uzvarēt izdevies astoņos gadījumos - arī pērn valmieriešus (3-2).

Latvijas - Igaunijas līga noslēdzās pagājušajā svētdienā, kad "Arēnā Rīga" par čempioni tika kronēta "VEF Rīga".

Pērn Latvijas meistarsacīkstēs uzvarēja "VEF Rīga", kas finālsērijā ar 4-0 pieveica "Ventspili".