Latvijā 43 studējoši sportisti nopelna sporta stipendijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) apstiprināja Sporta stipendijas piešķiršanu 2021./2022. mācību gadā 43 studējošiem sportistiem, pirmdien informēja LSFP. Izvērtējot sportistu sasniegumus divos mācību gados, LSFP piešķīra vienreizējas stipendijas no 500 līdz 1500 eiro.

Sporta stipendiju mērķis atbalstīt augstas klases sportistu duālo karjeru – sekmēt iespēju apvienot sportiskās meistarības izaugsmi un studijas, kā arī popularizēt studentu sportu un veicināt rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.  Sporta stipendijas finansē no valsts budžeta, summā tām atvēlot 39 900 eiro. Uz stipendijām pieteicās 75 pretendenti.

Maksimālo stipendiju 1500 eiro ieguva pieci sportisti – kamaniņu braucējs Roberts Plūme, svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, spīdvejists Oļegs Mihailovs, distanču slēpotājs Raimo Vīgants un dambretiste Marija Magdalēna Nereda.

LSFP prezidents Einars Fogelis akcentēja izglītības lomu katra sportista dzīvē un pauda gandarījumu par saņemto lielo pieteikumu skaitu, kas ir mazliet lielāks nekā pērn. Fogelis saskata, ka jaunie sportisti domā ne tikai par nākotni sportā, bet arī par pilnvērtīgu personības attīstību un pilnveidošanos.

Arī Stipendiju komisijas priekšsēdētāja, profesore Agita Ābele ir gandarīta par sportistu izvēli personības pilnveidē.

"Kovida pandēmijas radīto seku dēļ sportā šī sezona ir bijusi grūta, bet mēs priecājamies, ka, neskatoties uz visu, ir sportisti, kuri ir bijuši aktīvi," sacīja Ābele. "Sports vienmēr ir tiekšanās uz jauniem sasniegumiem, bet tieši tāpat ir arī izglītībā. Ir gan starts, gan dažādi šķēršļi distancē – arī starpfiniši, taču kopumā sevi attīstīt var visa mūža garumā. Tai [izglītībai] ir liela loma, lai pilnveidotos vispusīga personība. Mēs lepojamies ar katru sportistu, kurš iet šo ceļu."

Visvairāk sporta stipendiātu studē Rīgas Tehniskajā universitātē – 14,

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – 12 un Latvijas Universitātē – astoņi. Populārākie stipendiātu pārstāvētie sporta veidi ir vieglatlētika (8), florbols (7), pludmales volejbols (3) un šaušana (3).

Lemjot par stipendiju piešķiršanu, LSFP valde vadījās pēc Sporta stipendiju komisijas rekomendācijas, kas izstrādāta, vērtējot sportistu sekmes un sasniegumus. Sporta stipendiju komisijas sastāvā darbojas pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, LSFP, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Latvijas Olimpiskās vienības.

Sporta stipendiju ieguvēji 2021./2022. akadēmiskajā gadā

1500 eiro – kamaniņu sportists Roberts Plūme (LSPA), svarcēlājs Artūrs Plēsnieks (LSPA), spīdvejists Oļegs Mihailovs (Daugavpils Universitāte), distanču slēpotājs Raimo Vīgants (Latvijas Universitāte), dambretiste Marija Magdalēna Nereda (Latvijas Universitāte).

1400 eiro – šorttrekists Roberts Krūzbergs (LSPA), vieglatlēts Valērijs Valinščikovs (RTU).

1300 eiro – pludmales volejboliste Krista Paegle (Latvijas Universitāte), brīvās cīņas pārstāve Anastasija Grigorjeva (Ķelnes Universitāte), ložu šāvēja Agate Rašmane (LSPA).

1200 eiro – skeletonists Valts Smilga (Latvijas Universitāte), burātāja Estere Paula Kumpiņa (RSU).

1100 eiro – florboliste Laura Gaugere (RTU), daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs (Daugavpils Universitāte), skeletoniste Dārta Estere Zunte (RTU), ložu šāvējs Lauris Pēteris Strautmanis (LSPA).

1000 eiro – šahiste Madara Golsta (RTU), florbolisti Reinis Rudzītis, Valters Lapiņš (abi Latvijas Universitāte), Ralfs Matīss Balodis (RTU), Krišjānis Tiltiņš (RISEBA), Rūdolfs Vilmanis (RTU).

900 eiro – bobslejists Dāvis Kaufmanis (RTU), spīdvejists Ričards Ansviesulis (LSPA), vieglatlēts Sergejs Soklakovs (LSPA).

700 eiro – vieglatlēti Asnāte Kalniņa (RTU), Roberts Jānis Zālītis (LSPA), Iļja Petrušenko (Liepājas Universitāte), orientieriste Elza Ķuze (RTU), pludmales volejbolists Rinalds Aišpurs (Banku Augstskola/Šveices biznesa skola).

600 eiro – pludmales volejbolists Rūdolfs Stankevičs (RTU), ložu šāvējs Emīls Vasermanis (LSPA).

500 eiro – florboliste Nikola Biezuma (RSU), orientieriste Anna Emīlija Suta (RTU), biatloniste Inese Golubeva (Daugavpils Universitāte), vieglatlēti Dmitrijs Ļašenko (RTU) un Sandis Dzenītis (Latvijas Universitāte), basketboliste Paula Kļeščova (LSPA), smaiļotāja un kanoe airētāja Katrīna Smiltniece (LSPA), riteņbraucējs Pauls Rubenis (LSPA), galda tenisiste Liāna Zeltiņa (RTU), vieglatlēte Līga Vecbērza (Latvijas Universitāte), galda tenisiste Viktorija Majorova (RTU).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti