Sporta ziņas

Siguldas trasē jau 24. reizi notika Pasaules kausa posms kamaniņu sportā

Sporta ziņas

Kamēr Dukuri klusē, Netlaus Siguldā izcīna otro vietu pasaulē starp junioriem

Par "Ghetto Games" komandas piedzīvojumiem Filipīnās

«Ghetto Games» iesaistās pasaules mēroga ielu sporta kultūras veidošanā Filipīnās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Jau vairākas dienas "Ghetto Games" komanda atrodas Filipīnu galvaspilsētā Manilā, kur vada basketbola un ielu deju treniņus, kā arī tiekas ar vietējiem līderiem, lai veidotu pasaules mēroga ielu sporta un kultūras kopienu. 

"Ghetto Games" ir vieta, kas atvērta jauniešiem no visas pasaules. Šobrīd organizācija strādā, lai arī citu valstu pilsētu pašvaldības atbalstītu vietējos līderus, kuri vēlas pārņemt "Ghetto Games" praksi, organizējot ielu sporta pasākumus nelabvēlīgās apkaimēs un pozitīvi ietekmējot tajās augošo jaunatni.

Filipīnas ir septītā visvairāk apdzīvotā valsts Āzijā un 12. visvairāk apdzīvotā valsts pasaulē. Pirms 70 gadiem valsts neatkarību ieguva no ASV, tāpēc angļu valoda ir tikpat lielā cieņā kā filipīniešu, un skolā tā tiek mācīta no pirmās klases. Filipīnu galvaspilsētā Manilā dzīvo vairāk nekā pusotrs miljons iedzīvotāju, bet viens no populārākajiem sporta veidiem, līdzīgi kā amerikāņiem, ir basketbols.

"Ghetto Games" ekspedīcija Filipīnās sākās 13.janvārī, kad Manilā ieradās komanda astoņu cilvēku sastāvā. Organizācijas līderis Raimonds Elbakjans šeit jau reiz bijis, bet sev un vietējiem solījis atgriezties.

Elbakjana un viņa komandas mērķis, viesojoties Filipīnās, ir uzrunāt cilvēkus, kuri savu dzīvi velta urbānajai kultūrai un nelabvēlīgām apkaimēm. Stāstīt par savu pieredzi un iedvesmoties no redzētā, lai veidotu pasaules mēroga ielu sporta un kultūras kopienu, izveidojot īpašu interneta platformu.

"Ghetto Games" pārstāve Laura Dabare pastāstīja, ka basketbolu Filipīnās spēlē visur, pat Manilas kapsētā. Ekspedīcijā latvieši apceļo laukumus, lai meklētu aktīvos cilvēkus un dabā redzētu, kā dažādās apkaimēs tiek organizēts ielu basketbols, kas, starp citu, tiek spēlēts basām kājām. Laura atklāja, ka apskatījuši slaveno Tāla vulkānu, un arī tā pakājē ir iespēja spēlēt basketbolu. Vietējiem basketbols ļoti patīk, tā ir kā ģimenes tradīcija spēlēt pašiem un vērot to kopā ar ģimeni paaudžu paaudzēs.

Jau 4.februārī ekspedīcijai Filipīnās pievienosies "Ghetto Basket" čempioni - Jānis Āre, Kristaps Jurjāns, Nauris Miezis un Andris Epners, kas galveno balvu - braucienu uz Ņujorku - lūdza Andrim Biedriņam samainīt pret dalību šajā ekspedīcijā, lai redzētu valsti, kur basketbols ir reliģija, un uzspēlētu ar vietējiem strītbola karaļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti