Sporta ziņas

Atskats uz Māra Štromberga paveikto BMX riteņbraukšanā

Sporta ziņas

Latvijas futbola federācija aizvadīs svarīgu valdes sēdi

Pēc mēneša īpašā ceremonijā paziņos „Gada balvu sportā” laureātus

Gada balvu sportā pasniegs pēc mēneša, bet diskusijas virmo jau tagad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Jau pēc mēneša īpašā ceremonijā paziņos aizvadītā gada labākos sportistus, kurus dažādās nominācijas apbalvos ar „Gada balvu sportā”. Lai gan oficiālie nominanti katrā kategorijā vēl nav paziņoti, priekšbalsojumam izvirzītie jau radījuši daudz diskusiju.

Labāko sportistu izvēle ir stingri reglamentēta, un tā sākas ar sporta veida federāciju ieteiktajiem kandidātiem balvām. Pēc tam sarakstu vērtē žūrijas komisija, balso arī līdzjutēji par populārāko sportistu un žurnālisti par saviem favorītiem.

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Igo Japiņš uzskata, ka izvēles sistēma ir demokrātiska un neļauj palikt nepamanītam nevienam latviešu sportistu sasniegumam.

Nominantu sasniegtajam jābūt paveiktam no 2017. gada 1. decembra līdz 2018. gada 30. novembrim. Tieši tāpēc, visticamāk, Latvijas Basketbola savienība gada labākā sportista balvai šoreiz neizvirzīja pagājušā gada neapšaubāmo favorītu un balvas ieguvēju Kristapu Porziņģi. Viņš jau februāra sākumā sarāva ceļgala krusteniskās saites un laukumā kopš tā brīža nav devies.

Par dažādām nepilnībām mediju balsojumā savā sporta podkāstā ironizēja arī LNT sporta žurnālisti Edgars Barbaks un Kaspars Dvinskis, nodēvējot to par sviestu. Žurnālisti arī uzsvēra, ka, acīmredzot, divu mēnešu laiks, kas pavadīts Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) nav pietiekams laiks, lai izvirzītu labākā sportista balvai, toties balsot var atsevišķi par katru no brāļu Šicu kamaniņu divnieka.

Diskusijas raisīja arī tas, ka uz labākā sportista balvu pretendē lidotājs vēja tunelī Toms Īvāns, bet par labāko sportisti varētu kļūt loka šāvēja Ketija Nēringa-Martinsone, kura šogad triumfēja Eiropas čempionātā šaušanā pa 3D dzīvnieku maketiem.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents un žūrijas loceklis Aldons Vrubļevskis uzskata, ka šie sportisti jāvērtē atšķirīgi.

“Tie ir sportisti, kurus ir izvirzījušas sporta veidu federācijas, lai par viņiem notiktu balsojums jau šajā nominantu sarakstā. Nominanti tiks nosaukti 4. decembrī. No mana viedokļa vēja tunelis nav sporta veids tradicionālā izpratnē, jo tāda sporta veida federācija neeksistē ne Latvijā, ne pasaulē. Par loka šaušanu pa 3D – to organizē starptautiski atzīta loka šaušanas federācija, tas ir sporta veids,” pauda Vrubļevskis.

Latvijas Loka šaušanas federācijas ģenerālsekretārs Eduards Lapsiņš Latvijas Radio uzsver, ka Eiropas čempiones tituls šaušanā pa 3D mērķiem ir sasniegums, taču diez vai iegūs balvu. “Viennozīmīgi loka šaušana nekad nevarēs sacensties ar BMX. Lai mūsējie izsistos tādai balvai, es nezinu, kas ir jāizdara – desmit gadus pēc kārtas jābūt Eiropas un pasaules čempionam,” piebilda Lapsiņš.

Tagadējā „Gada balva sportā” noris kopš 2005.gada, bet tās priekštecis ir „Sporta laureāts”. To 80. gados vadīja Latvijas Radio leģenda Gunārs Jākobsons.

“Izvirzīšana toreiz bija vienkāršāka – toreiz to noteica galvenokārt Sporta komiteja un Sporta redakcija. Nomināciju bija stipri maz,” senos laikus atcerējās Jākobsons. Viņš pauda, ka ar nominācijām vajadzētu uzmanīties un nevērst plašumā – jo vairāk nomināciju, jo tām mazāks svars.

Vecais labais teiciens – „cik latviešu, tik viedokļu” - ir aktuāls arī labāko sportistu noteikšanas kontekstā. Labāko noteikšanas siets ir pietiekami smalks, bet noteikti būtu jāuzlabo potenciālo nominantu apzināšana. Arī nomināciju konsolidēšana noteikti pasākumam iedotu jaunu elpu.

To, kuri sportisti un treneri iegūs zeltīti sudrabotās piramīdas, līdzjutēji uzzinās 21.decembra vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti