Būveksperti: «Daugavas» stadiona ledus halli bez būtiskas pārbūves nedrīkst izmantot

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions" saņēma neatkarīga būveksperta atzinumu, ka šobrīd drošības apsvērumu dēļ slēgtās stadiona ledus halles tālāka izmantošana nav pieļaujama bez būtiskas pārbūves, otrdien informēja halles īpašnieku uzņēmumā. Eksperti norāda, ka ledus halles jumta konstrukcijas ir pārslogotas.

Ekspertu atzinumā noteikts, ka ledus halles ekspluatācijas atsākšanai jāveic nesošo jumta konstrukciju stiprināšana, vispirms izstrādājot un attiecīgajās pašvaldības iestādēs saskaņojot būvprojektu. Jumta konstrukciju lokālo kopņu stieņu pārslodze ir aptuveni 50%. 

Tāpat eksperti norāda, ka jāpabeidz un jānodod ekspluatācijā ledus hallē jau esošā, bet likumu prasībām neatbilstoši izveidotā skatītāju platforma. Ņemot vērā jumta nesošo konstrukciju pārslodzi, drošības nolūkos uz jumta nav pieļaujama sniega atrašanās.

"Daugavas" stadiona valde kā ledus halles īpašnieks izvērtēs tālāko rīcību par ledus halles nākotni, taču jau tagad ir skaidrs, ka halles ekspluatācija netiks atsākta bez būvekspertu atzinumā norādīto darbu veikšanas, kas paredz apjomīgu konstrukciju pārbūvi, pauda kultūras un sporta centra „Daugavas stadions” valdes loceklis Elmārs Martinsons. 

“Būvekspertu atzinums apliecina, ka ledus halles slēgšana pagājušā gada nogalē drošības apsvērumu dēļ bija pamatota," uzsvēra Martinsons.

Pērn 31.oktobrī "Daugavas" stadiona valde nolēma drošības apstākļu dēļ pārtraukt ledus halles ēku izmantošanu, jo vairākās Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārbaudēs tika konstatēts prasībām neatbilstošs halles tehniskais stāvoklis, kas ietekmē ēkas drošumu, bet halles privātais nomnieks SIA "Sāgas fonds" bija izvairījies nodrošināt piekļuvi hallei, lai administrācija varētu veikt nepieciešamo izpēti un pildīt BVKB norādījumus.

Pēc halles slēgšanas "Daugavas" stadiona valde neatkarīgiem būvekspertiem pasūtīja ledus halles būves ekspertīzi, kuru veica neatkarīgi būveksperti SIA “CMB” un AS “Inspecta Latvia” trīs sertificētu būvekspertu sastāvā.

Ledus halle ir iznomāta privātam nomniekam SIA “Sāgas fonds”, kura pienākumos saskaņā ar nomas līgumu ietilpst ledus halles uzturēšana kārtībā, ievērojot sanitāro, ugunsdzēsības un citu dienestu prasības un instrukcijas. Savukārt par būves un tās elementu uzturēšanu atbilstoši būtiskajām prasībām visā ekspluatācijas laikā ir atbildīgs tās īpašnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti