Sporta studija

Latvijas basketbolistes sevi piesaka 3x3 formātā

Sporta studija

Nitiša un Baumaņa cīņa trasē raisa diskusijas

Pleca traumas sportā un teātrī

Aktieris Grūbe teātrī gūst traumas kā sportā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

Dainis Grūbe ir Dailes teātra aktieris, kurš trenējies sportā jau kopš bērnības. Kā izrādās, arī aktiera profesijā var gūt traumas, kuras jāārstē gluži kā sportistiem.

Grūbe ir kaislīgs futbola mīļotājs kopš 2. klases, kad sāka trenēties dzimtajā Madonā. Vēlāk trenējies florbolā, handbolā, hokejā, snovbordā un citos sporta veidos.

Fiziski smagākās lomas viņam bijušas izrādēs “Frankenšteins”, “Izraidītie” un “Pīters Pens”. Dainis divreiz saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kā gada labākais aktieris. Tai skaitā par lomu izrādē “Equus”, kuras pirmizrādē viņš izpildīja neplānotu lidojumu pāri partnerim.

“Man Gintam Andžānam jālec pa malu, bet es viņam burtiski pārlecu pāri. Kāpēc? Es nezinu. Bet es nonāku uz dēļiem. Uz pleca,” šo dzīves epizodi atcerējās Grūbe, piebilstot, ka viss bijis, kā rāda Holivudas filmās.

Šī aina bijusi pirmā cēliena beigās. Kad pirmais cēliens beidzies, adrenalīns nosēdies, aktieris attapās, ka kreisās rokas nav. Savainojums – pleca sasitums.

“Tā es iepazinos ar savu novadnieku, madonieti Ivaru Ikstenu. Viņš tagad ir mans fizioterapeits, kurš pie katras nepieciešamības man neatsaka un līmē mani kopā,” pastāstīja Gints.

Ikstens, madonietis, trenējies basketbolā kopš 2. klases. Ieguvis bakalaura grādu kā fizioterapeits, maģistra grādu uztura zinātnē. Šobrīd “TTT Rīga” treneris un visu Latvijas basketbola izlašu fiziskās sagatavotības treneris un fizioterapeits. Viņš atklāja, ka pleca traumas ir ļoti sastopamas pie kontakta, taču bieži cilvēki tās vienkārši izstaigā, nevēršoties pie speciālistiem. Ginta gadījumā bijis līdzīgi kā sportā - viņam vajadzējis visu un uzreiz.

Darbošanos ar Ikstenu Grūbe atceras labi – pleca vingrinājumus, kuri bija jāveic, kamēr plecs sāk sāpēt. “Es sapratu to, ka tas, ko saka fizioterapeits, ir svarīgi. Un to vajag darīt. Ar plecu man vairs nav nekādu problēmu, jo es darīju to, ko Ivars man teica, un viss ir pārgājis, viss ir kārtībā,” atklāja Grūbe, piebilstot, ka citas traumas, pēc kuru gūšanas nav vērsies pie fizioterapeita, tomēr liek par sevi manīt.

Viņš mudina visus ieklausīties, ko saka ārsti, treneri, fizioterapeiti, ēst veselīgi un mīlēt pašiem sevi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti