Sporta ziņas

Baltijas volejbola Līgas spēle sievietēm "RSU/MSG" - "TalTech". Karmena Struka

Sporta ziņas

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēle BK "Ventspils" - "Tartu Ülikool Maks&Moorits"

LSPA apvienošanu ar RSU vairs neredz riskus likvidācijai

Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors: Apvienošanās ar Rīgas Stradiņa universitāti nav likvidācija

Valdības rīkojums paredz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pievienošanu Rīgas Stradiņa universitātei (RSU), turklāt Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas to paveikt agrāk, nekā sākotnēji bija plānots. LSPA rektors Kalvis Ciekurs nešaubās, ka augstskolu apvienošana ir reorganizācija, un nav pamata runāt par viņa vadītās mācību iestādes likvidāciju.

Kā augstskolu apvienošana iespaidos sportu, vēl ir pāragri spriest, taču atsevišķi LSPA mācībspēki netieši norādījuši, ka apvienošanas gadījumā augstskolu pametīs. 

LSPA iepriekš janvārī apvienošanu ar RSU saskatīja kā draudu skolas turpmākai pastāvēšanai. LSPA projektu vadības centra vadītāja Iveta Birziņa Latvijas Radio teica, ka runa ir par augstskolas likvidāciju, nevis reorganizāciju. Taču pēc Sporta akadēmijas pārstāvju tikšanās ar RSU rektoru draudīgās liesmas tika apdzēstas.

Pēc LSPA rektora Ciekura teiktā, paši augstskolas darbinieki radīja šādu viedokli, ka, iekļaujoties RSU, pārtrūks līdzšinējie darba procesi. 

"Mums ir vienošanās, ka visi procesi turpinās, docētāji strādā ierastajā režīmā," intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra Ciekurs. "Runājot par likvidāciju, tas varbūt tā skaļi teikts, īsti vēl līdz galam varbūt mēs neizprotam Augstskolu likumā rakstīto, kas ir 11. punktā, kur ir augstskolu reorganizācija, tālāk slīpsvītra [un] likvidācija. Šī juridiskā puse varbūt mulsina sabiedrības daļu, un varbūt tāpēc arī tā likvidācija izskanēja, bet ir reorganizācijas process."

Vēl nav skaidras atbildes, kāda būs Sporta akadēmija pēc pievienošanas RSU.

"Mums nav gatavs lēmums, ko tagad tieši mēs darīsim sporta pedagoģijā, un mēs esam skaidri pateikuši, ka mēs nejūtamies speciālisti ne sporta pedagoģijā, ne sporta zinātnē, lai paši vienpusēji tagad nāktu klajā ar kaut kādu izmaiņu ieviešanu, līdz ar to tas būs kopīgs akadēmiskā personāla darbs," sacīja Rīgas Stradiņa universitātes prorektors Toms Baumanis. "Šobrīd mēs pārņemam Sporta pedagoģijas akadēmiju tādu kāda viņa ir – viens pret viens, ar visu infrastruktūru, ēkām un zemēm un citām lietām. Ar visu personālu, ar visiem studentiem."

Savukārt IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Diāna Laipniece solīja, ka turpināsies sporta treneru un sporta pedagogu sagatavošanas finansēšana, tikai nevis juridiski atsevišķā iestādē, bet gan RSU struktūrvienībā.

Juridiski augstskolu apvienošanās notiks līdz ar 2024. gada 1.jūliju, bet par abu skolu vienotu sadarbības modeli varētu runāt 2026. gada sākumā. Lēmums par LSPA paātrinātu iekļaušanos RSU pamatots ar bažām, ka pietrūks laika apgūt Eiropas finansējumu - septiņus miljonus eiro. IZM ieskatā, skolu apvienošana varētu procesu paātrināt.

KONTEKSTS:

Valdībā iesniegtais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkojums par Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas reorganizāciju paredz LSPA iekļaušanos RSU struktūrā. IZM 19. janvārī ierosināja veikt izmaiņas 2022. gada 13. decembra Ministru Kabineta rīkojumā par Latvijas Sporta akadēmijas reorganizāciju, nosakot paātrinātu LSPA pievienošanu RSU jau no 2024. gada 1. jūlija, nevis iepriekš noteiktajā termiņā no 2026. gada 1. janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti