Par atteikumu sniegt roku krievietei diskvalificētā Ukrainas paukotāja aicina mainīt noteikumus

Ukrainiete Olga Harlana iestājas par nepieciešamību mainīt Starptautiskās Paukošanas federācijas (FIE) noteikumus, kuru dēļ viņu ceturtdien pasaules čempionātā Itālijā diskvalificēja pēc atteikuma paspiest roku cīņas ar neitrālā statusā startējušo Krievijas sportisti Annu Smirnovu noslēgumā. Dienu vēlāk diskvalifikāciju Harlanai atcēla.

(papildināts ar Olgas Harlanas diskvalifikācijas atcelšanu)
Četrkārtējā pasaules čempione un olimpiskā medaļniece Harlana pēc uzvaras pār Smirnovu piedāvāja pretiniecei sašķindināt zobenus, bet roku sāncensei nepasniedza. Smirnova no Ukrainas izlases līderes piedāvājuma atteicās un 45 minūtes palika uz paukošanas celiņa, protestējot pret Harlanas rīcību.    

Ukrainas paukotāju Olgu Harlanu soda par atteikumu paspiest roku krievietei
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

FIE noteikumi paredz pretiniekiem obligātu sarokošanos, un par atteikšanos sportistam pienākas melnā kartīte, kas nozīmē diskvalifikāciju attiecīgajās sacensībās un uz nākamajām 60 dienām. 

Olgas Harlanas un Annas Smirnovas cīņas noslēgums

Harlana pēc sodīšanas sociālajos medijos pavēstīja, ka rīkojusies tā, kā likusi sirds. Pēc diskvalifikācijas viņai atgūties palīdzējis sabiedrības atbalsts, it īpaši Ukrainas karavīru paustie uzmundrinājumi. 

Pašreizējos starptautiskās federācijas noteikumus Harlana uzskata par laika gara neatbilstošiem un aicina tos mainīt.

"Noteikumiem ir jāmainās, jo pasaule mainās," pauda Harlana.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kharlan Olga (@olgakharlan)

Harlana pēc sacensībām sacīja, ka Ukrainas sportisti ir gatavi spēkoties ar Krievijas atlētiem, taču nekad nepaspiedīs krieviem roku. FIE pagaidu prezidents Emanuels Kaciadakis Harlanai teicis, ka pēc dueļa rokas var nepaspiest un piedāvāt pretiniecei saskarties ar asmeņiem, taču sacensību gaitā tas netika ņemts vērā. 

"Šodien man bija ļoti smaga un ļoti svarīga diena. Tas, kas šodien notika, lika uzdot daudz jautājumu un sniedza arī daudz atbilžu. Mēs sapratām, ka valsts, kas terorizē mūsu zemi, mūsu cilvēkus un ģimenes, terorizē arī sportu," pauda Harlana. "Šodien notika tas, kam bija jānotiek. Es nevēlējos paspiest sportistes roku, un es rīkojos tā, kā lika sirds.  Kad es dzirdēju, ka viņi vēlējās mani izslēgt no sacensībām, diskvalificēt un iedot man melno kartīti, protams, tas mani satrieca. Satrieca tik ļoti, ka es kliedzu no sāpēm. Bet tad, es atgriezos dzīvē, pateicoties jūsu ziņām, jūsu atbalstam, un īpaši no mūsu karavīriem, kuri mūs visus aizsargā."

Ukrainas Paukošanas federācijas prezidents Mihailo Iļjaševs vēlāk Ukrainas televīzijā teica, ka par Harlanas diskvalifikāciju tiks iesniegts protests, jo sportisti diskvalificējis nevis dueļa tiesnesis, bet lēmums ticis pieņemts vēlāk. Iļjaševs gan atzina, ka individuālās sacensības pasaules čempionātā Harlanai neatkarīgi no apelācijas rezultāta ir beigušās. Taču soda atcelšana ļaus sportistei čempionātā piedalīties komandu sacensībās. 

Aicinājumu atjaunot Harlanai tiesības Milānā turpināt pasaules čempionātu sociālajos medijos pauda arī Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba. Savukārt Ukrainas pasta uzņēmums "Ukrpošta" par godu Harlanai plāno izlaist pastmarku.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja piektdien pavēstīja, ka izņēmuma kārtā piešķīra Harlanai vietu Parīzes olimpisko spēļu sacensībās.

Jau ierasta prakse Ukrainas sportistēm nesarokoties ar neitrāla statusa Krievijas un Baltkrievijas spēlētājām ir tenisā, kur mača noslēgumā dalībnieces saskaras ar raketēm. Atbalstu Harlanai sociālajos medijos pauda Ukrainas tenisiste Elina Svitoļina, sakot, ka starptautiskajām sporta federācijām ir jārespektē sportistu nostāja.

Jau vēstīts, ka Ukrainā iepriekš jūlijā pārskatīja noteikumus un atļāva saviem sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās, kur neitrālā statusā piedalās agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas atlēti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti