Pasaules čempionātā skriešanā Rīgā programmu papildina vēl viena distance

Pēc sacensību gala programmas apstiprināšanas rudenī pasaules čempionātā skriešanā Rīgā līdzās citām distancēm būs iespēja startēt arī pusmaratona stafetē, trešdien pavēstīja rīkotāji. Trīs mēnešus līdz pasākuma startam dalībai jau ir reģistrējušies skriešanas mīļotāji no 50 valstīm.

Čempionāta galvenās norises paredzētas svētdien, 1. oktobrī, kad notiks sacensības jūdzes skrējienā, 5 kilometru distancē, pusmaratonā un pusmaratona stafetē. Savukārt sestdien, 30. septembrī, risināsies Bērnu dienas skrējieni.

Līdzās tūkstošiem tautas skrējēju, ģimeņu, bērnu un uzņēmumu komandu pārstāvju, kuriem iespēja izskrieties pasaules čempionāta distancēs un nopelnīt īstu pasaules čempionāta medaļu dota pirmoreiz, Rīgā startēs un par čempionu tituliem cīnīsies skriešanas zvaigznes no vismaz 80 valstu nacionālajām izlasēm.

Pirmā pasaules čempionāta skriešanā programmu apstiprināja pasaules vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" padome. Atšķirībā no sākotnēji iecerētās programmas, kas paredzēja jūdzes un 5 kilometru skrējienus rīkot sestdien,

pēc izmaiņām starts visās distancēs būs svētdien, 1. oktobrī, pielāgojoties televīzijas tiešraides prasībām un ļaujot visiem skriešanas mīļotājiem ne tikai pašiem piedalīties, bet arī vērot elites atlētu startu un finišu,

uzmundrināt un atbalstīt pasaules līmeņa skrējējus, lai visi kopā radītu vērienīgus skriešanas svētkus.

Pasaules čempionāta Bērnu dienas distancēs piedalīsies jaunākā skrējēju paaudze vecumā līdz 12 gadiem, kuriem organizatori Brīvības pieminekļa pakājē piedāvās 200 metru, 400 metru un sprinta distances. Reģistrāciju Bērnu dienas distancēm atklās jūlijā.

Skrējējiem jūdzes (1609 metru), 5 kilometru, pusmaratona un pusmaratona stafetē starta laiki apzināti ir plānoti tā, lai masu skrējiena dalībnieki varētu noskriet visas trīs distances un nopelnīt medaļas. Reģistrēties pasaules čempionāta masu skrējieniem var pasākuma mājaslapā.

Programmā iekļautā pusmaratona stafete (10,2km+10,9km) ļaus diviem draugiem, kolēģiem, ģimenes locekļiem vai paziņām pieveikt pilnu pusmaratona distanci, katram noskrienot pusi no tās.

Tādējādi arī tie skrējēji, kuriem 5km šķiet par maz, bet pusmaratona distance ir par garu, varēs piedalīties pirmajā pasaules čempionātā skriešanā. Stafetes maiņas punkts ir paredzēts atjaunotajā skvērā pie Dailes teātra. Pasaules čempionāta pusmaratona medaļas saņems abi stafetes dalībnieki, un dalības maksa summā viņiem veidos dalības pusmaratonā cenu.

Pasaules skriešanas čempionāts Rīgā ir pirmais augstākā ranga "World Athletics" sacensību sērijas notikums Baltijas valstīs, kā arī viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem vieglatlētikā pasaulē.

Čempionāta unikalitāti rada iespēja ikvienam aktīvi piedalīties oficiāli reģistrēta dalībnieka statusā.

"Ne pasaules čempionāts hokejā, ne Eiropas basketbola čempionāts 2025. gadā, lai cik vērienīgi un valstiski nozīmīgi šie notikumi būtu Latvijai, nedod iespēju ikvienam gribētājam piedalīties kā čempionāta dalībniekam," atzina pasaules čempionāta skriešanā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords. "Uzspēlēt hokeju draugu lokā pret ASV izlasi hokeja entuziastiem nav dota, kamēr skrējēji var, drīkst un ir aicināti piedalīties vienā pasākumā ar pasaules līmeņa atlētiem un olimpiešiem."

Pasaules čempionus Rīgā kronēs jūdzes, 5 kilometru un pusmaratona distancēs, bet reģistrēties dalībai čempionātā var ikviens veselīga dzīvesveida piekritējs, tipinātājs vai svētdienas skrējējs, kas ir gatavs izaicināt sevi, lai nopelnītu unikālu pirmā pasaules čempionāta skriešanā medaļu.

Čempionāta organizēšanas tiesības "World Athletics" konkursā sīvā konkurencē 2021. gada jūlijā izcīnīja "Rimi" Rīgas maratona komanda tandēmā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību.

Turpmāk pasaules čempionāts skriešanā norisināsies ik gadu, kā arī masveida dalības principu ieviesīs olimpisko spēļu maratona skrējienā 2024. gadā Parīzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti