Latvijas arāji sportistu lomās. Sporta vēsture pirms 25 gadiem

Latviešus mēdz dēvēt par arāju tautu, tomēr pēc Padomju Savienības sabrukuma aizvadītā gadsimta 90. gadi lauksaimniekiem nebija viegli. Graudkopības nozare piedzīvoja pakāpenisku sarukumu, taču tas nenozīmēja, ka latvieši sliktāk artu zemi. 1999. gadā Latvijas Televīzijas "Panorāma" un tās leģendārais korespondents Jānis Dimants vēstīja par arāju sporta sacensībām Daugavpils rajonā. 

Īsi pēc neatkarības atgūšanas Latvija sevi pieteica arī starptautiskajā aršanas sporta apritē, pirmo reizi pasaules čempionātā startējot 1992. gadā. Gadu vēlāk tika dibināta arī Latvijas Nacionālā Aršanas organizācija, kas rīkoja Latvijas čempionātus un piesaistīja finansējumu startiem pasaules mērogā. 

Finansu ministrija 90. gadu vidū tās ziedotājiem piemēroja nodokļu atlaides. Vienlaikus ar arājiem pie šāda goda tika arī Latvijas Slēpošanas savienība, biljarda un badmintona federācijas, hokeja klubi "Laima" un "Juniors", kā arī vēl dažas ar sportu tieši nesaistītas organizācijas, piemēram, Latvijas Pretalkohola kustība. 

Gadsimtu mijā arāju sporta sacensību rīkošanu pārņēma Latvijas Arāju organizācija. Latvieši pasaules arāju čempionātos ik gadu startēja līdz pat 2007. gadam, bet tad uz 11 gadiem no starptautiskās aprites nozuda. Pēdējos gados gan izdevies ar labām sekmēm atgriezties, turklāt pērn Kuldīgas pusē tika uzņemts arī pasaules čempionāts. Līdz pirmajām godalgām pasaules līmenī gan vēl jāpaciešas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti