Dienas ziņas

Rehabilitācijas centrā "Vaivari" palīdzēs 120 ukraiņu karavīriem

Dienas ziņas

Pašvaldību vadītājiem būs vajadzīgas pielaides

Sveic Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu medaļniekus

Sveic Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu medaļniekus

Ceturtdien, 15. februārī, Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu dalībniekiem, kas atgriezušies Latvijā, bija vajadzīga īpaša izturība. Dienas sākumā sportistiem bija jādodas uz Rīgas pili, tur viņi satika Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, paspieda viņam roku, pārmija dažus vārdus un vienojās kopīgos foto. Pēc tam jaunieši un viņu treneri devās Izglītības un zinātnes ministriju, lai saņemtu apsveikumus.

Latvijas jaunieši no Jaunatnes ziemas olimpiskajām Dienvidkorejā pārveda visu iespējamo krāsu medaļas — bronzas, sudraba un zelta. Latviju pārstāvēja 45 sportisti, un viņi ieguva sešas medaļas. Atrodoties vienā telpā ar viņiem, jūtama pacilājoša enerģija.

"Protams, bija liels prieks, ka ir sasniegta tik augsta vieta, nedaudz arī bija žēl par to pazaudēto pirmo vietu, bet viss nosēdās, un ir ļoti liels prieks par sasniegtajiem rezultātiem," atzina skeletoniste, sudraba medaļas ieguvēja Dārta Neimane.

"Spilgtākie momenti? Pārsvarā viss, kas notika. Tas viss bija viens liels, spilgts moments, un man ļoti patika viss," sacīja skeletoniste, bronzas medaļas ieguvēja Laura Lēģere.

Pāris nedēļas kopš olimpiādes jau pagājušas, un sportisti ir atpakaļ darba sliedēs. Piemēram, kamaniņu braucēji šoreiz neieradās, jo devušies uz nākamajiem sacensību startiem. Arī hokejisti, kuri pārveda vienu no divām zelta medaļām, nedēļas nogalē dosies uz nākamajām sacensībām.

"Mums ir hokeja skolai čempionāts Somijā, un turpinām tur cīnīties, vēl mēģināsim tur izcīnīt augstus mērķus," sacīja 3x3 hokejists, zelta medaļas ieguvējs Kristers Obuks.

Hokejistu atdevīgo pieeju novērtē arī treneru korpusā

"Visiem bija ļoti profesionāla pieeja, tiešām kā jau pieauguši, profesionāli sportisti bija, un tāpēc viņi paši arī nogāja to ceļu un noveda sevi līdz tam zeltam," vērtēja 3x3 hokeja komandas fiziskās sagatavošanās treneris, fizioterapeits Raivis Miezāns.

Izglītības un zinātnes ministrijā norādīja, ka daudzi bērni un jaunieši ir kļuvuši mazāk aktīvi un ir svarīgi iesaistīties un atbalstīt tos, kas vēlas ko darīt. Ministre lepojas ar jauniešu sasniegumiem Dienvidkorejā.

"Tas iedod papildu motivāciju, ka jaunatnes sportā ir jāinvestējas, un tas vispār ir motivators bērniem un jauniešiem pievērsties vairāk sportam," teica izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").

Medaļas ir vērtīgas, taču ne mazāk vērtīga ir pieredze, ko krājot kāpšana uz uzvarētāju podesta ir loģisks iznākums.

"Bija ļoti laba mācību pieredze, un noteikti nākamajās sacensībās es izmantošu šo visu, ko es ieguvu šajās sacensībās," sacīja šorttrekiste Kamilla Salmiņa.

Jauniešos jūtams pacilājums un dzīvesprieks, lepnums par paveikto un lepnums par komandas biedriem. Izglītības un zinātnes ministre aicina arī citus jauniešus atrast sporta veidu sev, jo tas dos ieguldījumu personībā uz visu dzīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti