Sabiedrībā zināmi cilvēki sāk gatavoties Pasaules skriešanas čempionātam

Jau 1. oktobrī Rīgā tiks dots starts Pasaules čempionātam skriešanā. Ar programmu "Mans pirmais pasaules čempionāts" tiek atklāta 12 nedēļu atskaite līdz šim turnīram. Programmas ietvaros Latvijas izcilās gargabalnieces Jeļena Prokopčuka un Anita Siliņa uzņēmušās rūpi par sešiem vēstnešiem, kuri apņēmušies veiksmīgi tikt līdz finišam.

Uzsākot 12 nedēļu atskaiti līdz Pasaules čempionātam skriešanā, organizatori programmā "Mans pirmais pasaules čempionāts" ir uzņēmuši sešus fiziski un sociāli aktīvus vēstnešus – rakstnieci Daci Rukšāni-Ščipčinsku, aktieri Mārtiņu Upenieku, topošo fizioterapeiti un basketbolisti Klintu Dambrāni, topošo fitnesa treneri un recepšu bloga healthyliving.lv autori Elizabeti Valujevu, Latvijas armijas virsnieku Matīsu Cauni un advokātu Kārli Ieleju, kuri gatavosies masu startam pasaules čempionāta pusmaratona distancē.

"Sešus fiziski un sociāli aktīvus vēstnešus dalībai programmā "Mans pirmais pasaules čempionāts" apzināti esam izraudzījušies, lai vēlreiz uzsvērtu pirmā Pasaules čempionāta skriešanā unikalitāti. Lai arī Rīgā 1. oktobrī kronēsim pasaules čempionus jūdzes, piecu kilometru un pusmaratona distancēs, reģistrēties dalībai un izskrieties pasaules čempionātā Rīgā pirmoreiz var ikviens veselīga dzīvesveida piekritējs, tipinātājs, "svētdienas skrējējs", ģimenes un bērni, kas gatavi tikt pie unikālām pirmā Pasaules čempionāta skriešanā medaļām. Ticam, ka "Mans pirmais pasaules čempionāts" vēstneši būs aizrautīgi iedvesmotāji un uz izskriešanos pasaules čempionātā pavilks daudzus jo daudzus skriešanas fanus", komentē Pasaules čempionāta skriešanā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Lai vēstnešu gatavošanās process viņu pirmajam pusmaratonam pasaules čempionātā būtu maksimāli saudzīgs, organizatori programmas dalībniekiem sarūpējuši pārdomātu treniņu paraug-procesu. Programmas dalībnieki veiks slodzes testus un veselības pārbaudes Sporta laboratorijā, nodos asins analīzes Centrālajā laboratorijā, saņems "Asics" ekipējumu un citus skriešanas čempionāta partneru labumus – gan SIS sporta uzturu, "Mēness aptieku" uztura bagātinātājus un vitamīnus, kā arī atspirdzinošos dzērienus no "Mangaļi". Katram dalībniekam tiks nodrošināts arī viens no diviem programmas treneriem – Latvijas maratona rekorda īpašniece un divkārtējā Ņujorkas maratona uzvarētāja Jeļena Prokopčuka un skrējēja un uztura speciāliste Anita Siliņa.

Katram dalībniekam tiks sastādīts individuāls treniņu plāns, bet reizi nedēļā būs arī koptreniņi, kuros treneri novērtēs skrējēju progresu. Gatavošanās procesu dalībnieki atspoguļos savos sociālo tīklu kontos, tādējādi iedvesmojot citus gatavoties un piedalīties pirmajā Pasaules čempionātā skriešanā, kur ikviens skriešanas entuziasts varēs skriet vienā trasē ar pasaules ātrākajiem skrējējiem.

Savukārt ikviens skriešanas entuziasts, kurš vēlas pienācīgi sagatavoties 21 km startam Pasaules čempionātā skriešanā 1. oktobrī, ir aicināts izmantot olimpietes un treneres Ilonas Marheles sagatavoto 12 nedēļu treniņu plānu un treneres Anitas Siliņas ieteikumus, gatavojoties karstā laikā. Plānus un ieteikumus var atrast Pasaules skriešanas čempionāta oficiālajā mājaslapā www.riga23.org sadaļā "Dalībniekiem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti