Pasaules čempionātā skriešanā Rīgā rāpus un skriešus: atklāj pieteikšanos bērnu dienas distancēm

Pasaules čempionātu skriešanā Rīgā 30. septembrī pie Brīvības pieminekļa ievadīs bērnu dienas pasākumi, kuros piedalīties dažāda garuma īsajās distancēs varēs līdz 5000 mazo skrējēju. 

Pašiem mazākajiem dalībniekiem līdz trīs gadu vecumam piedāvās šķēršļu trasīti mazuļiem, savukārt mazliet lielāki līdz 12 gadus veci bērni varēs izskrieties 200 metru un 400 metru distancēs, kā arī sacensties 50 metru sprintā.  

Pasaules čempionāta skriešanā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords uzsvēra, ka jaunās paaudzes un ģimeņu ar bērniem iesaistīšana sportā ir piemērs pasaulei, arī pašus mazākos iedvesmojot kustības priekam.

Visi bērnu dienas distanču finišētāji tiks pie oficiālas pasaules čempionāta medaļas,

kam dizainu radījusi Maija Rozenfelde, iedvesmojoties no latviešu vecmeistara Niklāva Strunkes gleznas "Cilvēks, kas ieiet istabā".

Dalība īsākajās rāpošanas trasītēs mazuļiem, kā arī 200 metru un 400 metru distancēs būs bez maksas, savukārt 50 metru sprintam, kur mazie dalībnieki saņems starta numurus ar čipu finiša laika fiksēšanai, var reģistrēties par trim eiro. 

Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā 30. septembrī un 1. oktobrī būs nozīmīgākais tautas sporta un vieglatlētikas pasākums Baltijas valstu vēsturē.

Čempionāts būs unikāli skriešanas svētki, kuros Rīgā ne tikai kronēs pasaules čempionus jūdzes, piecu kilometru un pusmaratona distancē, bet pirmoreiz kopā ar elites skrējējiem visās distancēs pulcēsies arī tūkstošiem skriešanas amatieru, bērnu un ģimeņu no 100 valstīm.

Visām bērnu dienas distancēm var reģistrēties pasaules čempionāta oficiālās mājaslapas sadaļā. Bērnus pasākumam jāpiesaka tiem pieaugušajiem, kuri 30. septembrī plāno piedalīties un varēs uzraudzīt bērnu dienas dalībniekus. Uz dalībnieku numuriem būs norādīts starta intervāls, lai izvairītos no rindām. 

Starta numurus trasītēm, kas norisināsies bez laika kontroles, reģistrēto dalībnieku vecāki un ģimenes locekļi no 15. septembra, uzrādot reģistrācijas brīdī saņemto apstiprinājuma vēstuli – vēlams elektroniski, saudzējot dabu, varēs izņemt reģistrācijas brīdī izvēlētajā vietā. Savukārt sprinta distances starta numurus varēs izņemt tikai pasaules čempionāta skriešanā EXPO 29. un 30. septembrī. Organizatori atgādina, ka

reģistrēties dalībai pasaules čempionātā Rīgā var ikviens veselīga dzīvesveida piekritējs,

kas ir gatavs izaicināt sevi jebkurā no oficiālajām distancēm, kā arī 21 km stafetē. Reģistrēties var pasākuma oficiālajā mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti