Pasaules čempionāta skriešanā Rīgā organizatori sadarbosies ar prestižu pusmaratonu sēriju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules čempionāta skriešanā Rīgā rīkotāji sadarbosies ar "SuperHalfs" pusmaratonu sēriju, kur iekļauti pasaulē prestižākie pusmaratoni, ceturtdien informēja organizatori. Sadarbība paredz "SuperHalfs" skrējienos aktīvi uzrunāt skriešanas mīļotājus no visas pasaules, aicinot pieteikties masu skrējieniem pasaules čempionātā Latvijas galvaspilsētā.

Rīgā pirmo pasaules čempionātu skriešanā uzņems 30. septembrī un 1. oktobrī. Rīkotāji cer piesaistīt tūkstošiem maratontūristu no vismaz 100 valstīm, un sadarbība ar vadošo pusmaratonu sēriju "SuperHalfs" būs nozīmīgs balsts mērķa sasniegšanā. Kopējā skrējēju auditorija, kuru organizatori kopā ar "SuperHalfs" pusmaratoniem cer sasniegt kampaņā, ir vismaz 900 000 skrējēju.

"SuperHalfs" sērijā ir pasaules vadošie pusmaratoni Valensijā, Lisabonā, Prāgā, Kopenhāgenā un Kārdifā. Kopenhāgena, Kārdifa un Valensija iepriekš ir uzņēmušas pasaules čempionātus pusmaratonā, tādēļ šo skriešanas megapoļu atbalsts Rīgai ir īpaši svarīgs.

Pasaules čempionāta skriešanā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords paskaidroja, ka sadarbībā ar "SuperHalfs" cer pārliecināt skriešanas entuziastus izmēģināt spēkus Rīgā.

Organizatoru lielākais izaicinājums ir pārliecināt skrējējus un veselīga dzīvesveida piekritējus, ka ikviens tipinātājs vai svētdienas skrējējs var piedalīties pasaules čempionātā masu skrējienā.

Savukārt "SuperHalfs" vadītājs Sašo Belovskis ir pārliecināts, ka Rīga ir priviliģētā situācijā, jo pirmoreiz pēc pandēmijas uzņems pasaules čempionāta skriešanā masu skrējienus, kā arī piedāvās skrējējiem iespēju medaļas nopelnīt uzreiz trīs distancēs vienā nedēļas nogalē, skrienot pusmaratonu, 5 kilometrus un jūdzes distanci.

"Mēs, "SuperHalfs", esam par to, ka skrējējiem jāpiedalās skaistos skriešanas piedzīvojumos, un pasaules čempionāts skriešanā Rīgā pilnīgi noteikti būs unikāls piedzīvojums, kuru nedrīkst laist garām," Belovski citēja rīkotāji.

"SuperHalfs" pusmaratonu sēriju izveidoja 2020. gadā, apvienojot Lisabonas, Prāgas, Kopenhāgenas, Kārdifas un Valensijas skrējienus, lai dalībnieki varētu izbaudīt sacensību garu, ceļošanu un skriešanas piedzīvojumu vienlaikus. "SuperHalfs" aicina skrējējus trīs gadu laikā pieveikt visus piecus sērijā iekļautos pusmaratonus un iekļūt seriāla Slavas zālē.

Arī pasaules čempionātā skriešanā Rīgā būs iespējams iekļūt Slavas zālē, tiekot pie trīs pasaules čempionāta distanču medaļu komplekta – atliks tikai reģistrēties un noskriet visas trīs distances. 

Rīkotāji vēlas panākt, lai skrējēji Rīgā ierastos ar ģimenēm un draugiem, jo pasaules čempionātā ikviens varēs atrast sev piemērotu distanci – pusmaratonu, 5 kilometrus vai jūdzi (1609 metrus). Savukārt jaunās atvases varēs kārtīgi izskrieties lielākajā bērnu festivālā, kāds jebkad organizēts pasaules čempionātos, pulcējot tūkstošiem mazo dalībnieku.

Reģistrēties pasaules čempionāta Rīgā jūdzes, 5 kilometru un pusmaratona distancēm var oficiālajā mājaslapā.

Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā būs nozīmīgākais tautas sporta un vieglatlētikas pasākums Baltijas valstu vēsturē, pirmoreiz kopā ar elites skrējējiem visās distancēs pulcējot vairākus desmitus tūkstošus amatieru skrējēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti