Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Futbola čempionu "Valmiera" FC treneris Kalns cer neapstāties pie pirmajiem panākumiem

Cīņu šovs Tukumā pulcē dažādu žanru amatierus un jaunos sportistus

«Milžu cīņas» Tukumā – pievilcīgs šovs dažādu cīņas žanru sportistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Milžu cīņas" jau var dēvēt par tradicionālu un ikgadēju notikumu, kas notiek valsts svētku laikā novembrī. Pēc divu gadu pauzes pandēmijas dēļ cīņu šovs atgriezās Tukumā jau devīto reizi. Izpārdotā Tukuma sporta hallē notika 12 cīņas pēc boksa, kikboksa, kā arī MMA jeb jauktās cīņas mākslas noteikumiem.

Pārsvarā "Milžu cīņās" ir ierasts vairāk piedalīties sportistiem, kas ir sava ceļa sākumā, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja "Milžu cīņu" organizators Jānis Eisaks. 

"Iepriekšējos gadus daudzi, kas ir bijuši, tagad jau cīnās augstākajās līgās. Tiesa, vēl vienīgā līga, ko mūsu bijušie cīkstoņi nav iekarojuši, ir UFC. Pārējās līgas, manuprāt, visas," teica Eisaks.

Gandarīts par pasākuma norisi bija arī bijušais basketbolists un bokseris Kaspars Kambala. 

"Superīgi, man prieks, ka zāle ir pilna, viss iet raiti. Manējie džeki cīnījās, visi cīnījās, viss forši, nevienam nav nekādu traumu, tas ir kruti," priecājās Kambala. 

Amatieru boksā debitēja pasākumu vadītājs un kultūras jomas pārstāvis Rihards Sniegs. Viņš cīņu uzskata par kaut kādā ziņā arī kultūru.

"Man vienmēr ir interesējis cīņu sports, sākot ar 2016. gadu, un, jā, uzaugot sīkam puikam, tev parasti borē, ka tev jāaizstāv sava māsa, mazākie," savu motivāciju atklāja Sniegs. "Ir jau labi mazliet arī mācēt aizstāvēt sevi un citus. Līdz ar to man tas ir vienkārši veselīgi un noder."

Lai gan jauktais cīņu sports ir gana brutāls sporta veids, Tukuma oktagonā cīnījās arī dāmas.

"Mans treneris MMA ir [Juris] Ručkanovs, un brīvo cīņu man pasniedza viņa tēvs [Jurijs] Ručkanovs," savu pieredzi atklāja MMA cīkstone Linda Sakne. "Sāku ar viņa tēvu trenēties un tad izvēlējos aiziet tālāk uz MMA, bet brīvo cīņu neesmu atstūmusi malā. Abus sporta veidu apvienoju kopā."

Amatieru bokseris Mairis Turbulēvičs uzsvēra, ka izcīnījis Latvijā populāro LBA čempionu jostu un gribētu piedalīties arī "LNK Fight Night" pasākumā. 

Tukumā rīkotais cīņu šovs kalpo amatieriem un jaunajiem cīkstoņiem par atspēriena punktu, skatoties nākotnē. Lai gan "Milžu cīņas" nav miljonu bizness, vismaz pagaidām, bet vietējā mēroga šovs, arī šogad neiztika bez divām titulcīņām. Kā arī

vakara noslēgumā bija saldais ēdiens – cīņa starp Kristapu Zuti un gruzīnu Soslanu Gasijevu.

Kristapa Zuša treneris Reinis Garkalns pastāstīja, ka gatavošanās pēdējos mēnešos bija ļoti intensīva, tostarp fiziskās sagatavotības nometnē Kiprā, kur papildus pilnīgi neplānoti tika iekļauti arī boksa treniņi.

"Tas viss ir rezultējies. Tas, ko mēs šovakar redzējām, kādā otrajā minūtē. Jāatzīst, Kristaps arī mani mazliet sabiedēja ar to sniegumu, ko mēs visi varējām novērot, bet parādīja nenormālāko kurzemnieka raksturu, parādīja kuršu asinis," Zuti uzteica viņa treneris. "Varēja piecelties no tās superneērtās un diskomforta pozīcijas, kad tevi jau sit. Pienāca pie būra malas, piecēlās kājās, un tad jau izdarīja visu to, ko viņš māk. Kristapam izturības slieksnis bija lielāks, un pretiniekam rokas nolaidās, un viņš vairs nespēja pretoties tai cīņā, un tiesnesis viņu apturēja. Tai pašā laikā Kristaps varēja tikai turpināt un turpināt, un viņam tā bāciņa vēl bija pilnāka tajā brīdī. Gala rezultātā fantastiska uzvara."

MMA cīkstonis Zutis atzina, ka viņam visi eņģeļi cīņas dienā stāvējuši klāt.

"Es nedēļu noslimoju, no gultas nevarēju piecelties vakar," pastāstīja Zutis. "Mēs gribējām atcelt cīņu, bet to neizdarījām, jo tomēr vakara galvenā [cīņa], nevar. Es knapi kustos, tik daudz darba bija ieguldīts. Es nekad neesmu tā priecājies par uzvaru, kā priecājos šodien. Paldies manai komandai, paldies visiem, kas šodien atbalstīja. Vairāk es neko pateikt nevaru. Palīdzēs kāds cimdus novilkt?"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti