Sporta studija

Latvijas tenisistes

Sporta studija

Sporta studija

Viesos pie Armanda Zvirbuļa

Grigorjevas treneris Zvirbulis atklāj cīkstoņa spēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas labākā cīkstone Anastasija Grigorjeva pirms trīs mēnešiem kļuva par dēla mammu, bet tagad viņa jau atsākusi treniņus. Armanda Zvirbuļa vadībā Grigorjeva savās mājās Daugavpilī gatavojas aprīlī paredzētajam Eiropas čempionātam, kurā viņai ir jāpiedalās, lai kvalificētos pasaules čempionātam.

Grigorjevas treneris Zvirbulis ir astoņkārtējs Latvijas čempions, olimpiskajās spēlēs Londonā 20112. gadā izcīnījis desmito vietu, pasaules čempionātā 2011. gadā bija piektajā vietā.

“Cīkstoņa spēks – tas ir veiksmīgi saķert pretinieka korpusu un pēc tam izpildīt metienu,” tā savu stāstu par to, kā veiksmīgi aizvadīt cīņu, sāk Zvirbulis.

Pasaulē populāri šobrīd ir desmitiem cīņas veidu, taču klasiskajai brīvajai cīņai šajā nišā ir īpaša vieta savas vēstures dēļ. Jau antīko olimpisko spēļu programma senajā Grieķijā neiztika bez šī klasiskā cīņas veida. Un arī mūsdienu olimpiskās spēles bez klasiskās cīņas nav iedomājamas.

Brīvās cīņas daudzpusība un vispārēja fiziskā sagatavotība ļauj būt soli priekšā pretiniekiem. Pēdējās dekādes labākais cīņas meistars Armands Zvirbulis savas prasmes slīpējis ne vien olimpiskajās spēlēs brīvajā cīņā, bet arī citos cīņas veidos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti