Cīkstone Skujiņa bērniem treniņos gādā prieku un pozitīvas emocijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Cīkstone Laura Skujiņa nākamnedēļ Budapeštā pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā, bet mājās Jaunolaines cīņu zālē viņa vada treniņus bērniem, kam cenšas palīdzēt iemīlēt cīņas sportu. Tomēr par galveno uzdevumu trenere uzskata pozitīvas emocijas un prieku bērniem, kam cīņas sporta profesionālās gudrības vēl būs laiks apgūt vēlāk.

Jaunolainē darbojas Skujiņas vārdā nosauktā cīņas sporta skola, un trenere uzskata par svarīgu sporta veida popularizēšanu pēc iespējas plašāk viscaur Latvijā. Vairākas reizes dienā viņa trenē mazos cīkstoņus, bet vakaros gatavojas pati, jo tiklab Eiropas, kā pasaules čempionātos karjerā medaļas guvusī sportiste arvien sportā uztur sev augstus mērķus. 

Laura Skujiņa vada treniņu bērniem
00:00 / 07:32
Lejuplādēt

Skujiņas vadībā bērni treniņos gan spēlē futbolu, gan veic dažādus vispārattīstošus vingrinājumus un, protams, apgūst cīņas sporta elementus. Tomēr cīņa nav treniņu ilgākā daļa, jo tam pienāks laiks, kad bērni izaugs lielāki, sarunā ar Latvijas Radio paskaidro trenere. Viņa uzsver, ka bieži vien tiek aizmirsts, ka cik svarīgi ir bērniem gūt prieku no tā, ko viņi dara. Jo bērni būs attīstītāki un vairāk ko mācēs, jo labāki sportisti viņi būs nākotnē, piebilst pieredzējusī cīkstone. 

Tādēļ Skujiņa cenšas, lai bērni viņas pārraudzībā gūtu pozitīvas emocijas arī spēlējoties. Balss saites trenerei gan ir noslogotas, jo enerģijas viņas audzēkņiem netrūkst. 

Skujiņa atzīst, ka treniņu zāli vienmēr var gribēt lielāku, bet arī pašreizējā ir optimāla, jo piemērota visām vajadzībām. Ar Cīņas sporta federācijas atbalstu ir nodrošināts standarta izmēra cīņas paklājs, treniņos var izmantot zviedru sienu, ir balkons arī vecākiem, kuri vēlas atbalstīt savas atvases. Trenere ir pateicīga pašvaldībai par atbalstu un cer uz cīņas sporta attīstību Latvijā.

Pirms pasaules čempionāta Skujiņa nopietni gatavojās treniņos vairākās Eiropas valstīs, tomēr viņas galvenais mērķis ir starts 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs. Kvalifikācija tām sāksies 2019. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti