Brieža menedžeris: Pandēmijas ietekmē honorāru apjoms boksā ir būtiski krities

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Pandēmija ir būtiski ietekmējusi lietu kārtību profesionālajā boksā, sarūkot gan sarīkoto cīņu skaitam, gan ļoti būtiski samazinoties arī honorāriem, Latvijas  Radio pastāstīja titulētākā latviešu boksera Maira Brieža menedžeris Raimonds Zeps. 

Salīdzinājumā ar pirmspandēmijas laiku iespējas profesionāļu boksā arvien ir ierobežotas. Elites līmeņa bokseriem iepriekš vidēji bija divas līdz trīs cīņas gadā, bet pašlaik maksimums ir viena cīņa. Turklāt izmaiņas skāra arī ierasto organizatorisko sistēmu – ja iepriekš bija apmēram skaidrs, kas kurā svara kategorijā uz kādām cīņām pretendē, tad pašlaik viss atsākas no nulles, paskaidroja Zeps. 

Raimonds Zeps par situāciju profesionālajā boksā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pirms gada vairāk runāja par ierobežojumiem, kas pasaulē noteica cīņu sarīkošanas iespējas. Tas vairs nav tik aktuāli 2021. gada rudenī, taču svarīgs apstāklis ir pieejamo finanšu kritums, lai ar kādu pretinieku cīņu vispār aizvadītu. Organizatoriem sarunās ir kļuvis vairāk nezināmo, un arī profesionālā boksa pārraudzības organizācijām ne uz visiem jautājumiem ir atbildes.

Zeps nosauca trīs ienākumu avotus profesionālajā boksā – cīņas televīzijas tiesību pārdošana, ienākumi arēnā un sponsoru finansējums. Visos trijos finanšu kanālos ir vērojams būtisks kritums, kas neizbēgami atstāj iespaidu uz bokseru honorāru, atzina Brieža menedžeris. 

Briedis jau bija gatavs pārcelties uz citu svara kategoriju pie smagsvariem, tomēr neskaidrās situācijas dēļ plānus pārskatīja. 

Smagsvaros Briedim bija iestrādnes pāris trim cīņām, pēc kurām varētu arī tikt pie kāda titula dueļa, pastāstīja Zeps. Taču situāciju smagsvaros būtiski ietekmējis Pasaules boksa padomes (WBC) lēmums, kas lika Taisonam Fjūrijam aizstāvēt čempiona jostu pret Deonti Vailderu. Tas savukārt liedza Fjūrijam doties ringā pret Entoniju Džošua un visas kārtis smagsvaru aprindās tika sajauktas.

Gada laikā smagsvaru divīzijā nenotika neviena augstākā līmeņa cīņa, jo visi spēcīgākie cer sagaidīt vērienīga dueļa iespēju, atzina Zeps. Turpretim reitinga cīņas neviens augsta līmeņa bokseris nekāro.

Zeps prognozē, ka smagsvaros situācija nemainīsies vismaz līdz 2022. gadam, tādēļ Briedim bija noderīgāk palikt pirmajā smagajā svarā, kur arvien ir iespēja cīnīties. Mairim pandēmijas laiks izvērtās nervozs, jo ikviens savā profesijā grib sevi apliecināt un arī nopelnīt, nevis bez skaidras perspektīvas cerēt uz kādu piedāvājumu. Mairis vēlējās skaidru nākotnes redzējumu, nevis sēdēt bez darba un gaidīt, kad sekos uzaicinājums dalībai kādā cīņā, paskaidroja viņa menedžeris.

Briedim nākamā cīņa būs pirmajā smagajā svarā 16. oktobrī "Arēnā Rīga" pret vācieti Arturu Mannu. Aizvadot pirmo cīņu pēc vairāk nekā gadu ilgušas pauzes, Briedim būs jāaizstāv Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona josta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti