Dienas ziņas

Covid-19 upuru skaits pārsniedz pusmiljonu

Dienas ziņas

Latvijā noslīkuši jau 59 cilvēki

Ventspilī sākas Latvijas čempionāts burāšanā

Ventspilī sākas Latvijas čempionāts burāšanā - Rīgas jūras līča regate

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pirmdien, 29. jūnijā, sākusies Rīgas jūras līča regate – prestižākās un nozīmīgākās sezonas burāšanas sacensības Latvijā. Eiropā un pasaulē pazīstami burātāji no Baltijas valstīm šajās dienās būs sastopami Ventspilī, Rojā un Kuivižos. Un atsaucība ir liela, jo Covid-19 ierobežojumi līdz šim liedza rīkot sporta sacensības un sezona iesākās vēlu.   

Pirmdienas rītā no Ventspils ostas izbrauca gandrīz 300 burātāju, kopā 47 ekipāžas uz jahtām, kas sacentīsies prestižākajā no Latvijas regatēm - “Gulf of Riga Regatta 2020”.

Regate ilgs piecas dienas, pirmdien notiek sacensību posms pie Ventspils ostas akvatorija ūdeņiem.

“Cilvēki ir noskaņojušies, viņi grib braukt. Var just, ka viņiem patīk tā burāšana - par spīti Covid-19 un visiem aizliegumiem,” atzina sacensību dalībniece Anna Aile.

Piecu dienu laikā tiks noteikti uzvarētāji četrās jahtu grupās, tiks pasniegtas Latvijas zēģelētāju savienības medaļas, kā arī Livonijas kauss, kā simbols Baltijas reģiona jūrniecības tradīcijām. 

Ventspils pilsēta pasniedza arī savu īpašo balvu: tiem, kas uz Ventspili mērojuši vistālāko ceļu, šoreiz poļu jahtai, kas līdz pēdējam brīdim nezināja, vai Polija tiks izņemta no obligātās karantīnas saraksta.

“Polijas komanda sēdēja uz laivas un gaidīja tieši plkst. 17.00 - vai Polija tiks izņemta no saraksta vai ne? Tajā brīdī, kad ieraudzīja, ka viņi ir svītroti, teica: mēs lecam uz laivas un braucam pie jums!” stāstīja sacensību organizētāja Ilona Skorobogatova.

Pirmo reizi regates vēsturē jahtas pulcējas ārpus Rīgas jūras līča - Ventspilī. Jau otrdien dalībnieki dosies uz Igauniju - viens no posmiem ir Sāmsalas ostā Montu. Tad jahtas atgriežas jūras līcī Rojas ostā, un pēdējais posms regatei piektdien noslēdzas Kuivižos.

“Regates notiek arī Vidusjūrā, kur 2-3 diennaktis ilgst tikai viens posms, viens starts. 200-300-400 jūdzes brauc! Te jau nekas nav,” atzina sacensību organizētājs, jahtas kapteinis Valters Romans.

Jau svētdien ventspilniekiem bija iespēja izbaudīt jahtu parādi - varēja apskatīt komandas no visām trijām Baltijas valstīm un pirmoreiz regatē piedalās arī poļu un dāņu jahtsmeņi. Savukārt Baltijas valstīs flagmaņi burāšanā ir igauņi.

“Šī burātāju komanda ir no Tallinas, Igaunijā. Tas ir ļoti tālu no Ventspils un Latvijas. Bet, mēs uzskatām, ka Latvijas atklātais čempionāts ir ļoti svarīgas sacensības mūsu reģionā un mēs vienmēr piedalāmies!” atzina sacensību dalībnieks no Igaunijas Raits Rēms.

Pirmdien lielākajai Latvijā organizētajai regatei starts tika nedaudz atlikts: Ventspilī nebija vēja, bet pēcpusdienā komandas pārbaudīja arī lietus. Rīt jūras jahtas pametīs Ventspils ostu un dosies uz Sāmsalu.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti