Skarbi vēji klasiskajā Sidnejas–Hobartas regatē izslēdz no cīņas trešdaļu burātāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izaicinošu laikapstākļu dēļ vairāk nekā trešdaļa jahtu Austrālijas piekrastē izstājās klasiskajā Sidnejas–Hobartas regatē, ko uzskata par vienu no nopietnākajiem pārbaudījumiem jūras burāšanā. Sidnejas ostā svētdien startēja 88 jahtas, bet pirmdien vakarā ceļu uz Tasmāniju turpināja vairs tikai 56 ekipāžas, vēstīja aģentūra AFP.

Augsti viļņi un spēcīgs vējš, kas sasniedz 15 metrus sekundē, izraisīja gan jahtu bojājumus, gan nelielas traumas burātājiem, tostarp vienas ekipāžas dalībnieks lauza roku. 

Sliktāko laikapstākļu zonu pirmdien Basa šaurumā jau bija šķērsojušas regates ātrākās jahtas, tostarp kapteiņa Marka Bredforda vadītā līdere "Black Jack". Sagaidāms, ka ātrākie dalībnieki 628 jūras jūdžu jeb 1200 kilometru distances finišu Hobartā sasniegs otrdien no rīta pēc vietējā laika.

Lai gan uzvarētāju regatē nosaka pēc formulām, ņemot vērā katras jahtas parametrus, lielāko ievērību medijos allaž izpelnās ekipāža, kas pirmā sasniedz finišu.

Regates organizatoru pārstāvis Noels Kornišs atzina, ka apstākļi burātājiem ir ļoti smagi, bet tajā pašā laikā tieši liela piedzīvojuma izaicinājums piesaistot dalībniekus. 

Pērn Sidnejas–Hobartas regate pandēmijas dēļ nenotika, tomēr Covid-19 arī šoreiz rada sarežģījumus sacensību norisē. Četrām ekipāžām kovida dēļ no starta bija jāatsakās, atstājot uz starta līnijas 88 jahtas, kas ir būtiski mazāk nekā 2019. gadā, kad ceļā devās 157 jahtas.

Tomēr Sidnejas–Hobartas regates veiksmīgai norisei kritiskākais faktors ir laikapstākļi. 1998. gadā skarbā vētrā Basa šaurumā nogrima piecas jahtas un seši burātāji gāja bojā, bet 55 dalībniekus izglāba glābšanas operācijā. Finišu Hobartā togad sasniedza tikai 49 no 115 ekipāžām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti