Pēc protesta «Comanche» piešķir pirmo vietu klasiskajā Sidnejas-Hobartas regatē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Austrālijas jahta "Comanche" pēc protesta izskatīšanas ceturtdien tika atzīta par pirmās vietas ieguvēju Sidnejas-Hobartas regatē, lai gan pirmā finiša līniju ar burājuma rekordu sasniedza "Wild Oats XI". Pirmo reizi kopš 1990.gada ātrākās jahtas noteikšanu ietekmēja žūrijas lēmums, informēja aģentūra "Reuters".

Ātrām sacīkstēm ideāli piemērotos laikapstākļos "Wild Oats" 630 jūras jūdžu (1170 kilometru) distances finišu Hobartas ostā Tasmānijā sasniedza pēc vienas dienas astoņām stundām 48 minūtēm un 50 sekundēm. "Comanche" atpalika 26 minūtes, taču kļuva par pirmās vietas ieguvēju, kad žūrija apmierināja tās protestu un piesprieda "Wild Oats XI" vienas stundas sodu par bīstamu manevru.

Incidents notika 15 minūtes pēc starta, kad kapteiņa Marka Ričardsa vadītā astoņkārtējā regates uzvarētāja "Wild Oats XI" gandrīz sadūrās ar "Comanche". Ričardss pēc žūrijas lēmuma teica, ka pēc incicenta būtu pieņēmis 720 grādu apgrieziena sodu, ja vien zinātu, ka ir vainīgs. 

Atsevišķi regates uzvarētāju pēc visu dalībnieku finiša noteiks handikapa ieskaitē, kur sasniegto rezultātu piesaista jahtas izmēriem.

Piecas jahtas laboja līdzšinējo Sidnejas-Hobartas rekordu, kas bija viena diena 13 stundas 31 minūte un 20 sekundes. Līdz šim dramatiskākais regates vēsturē bija 1998.gads, kad nežēlīgā vētrā Basa šaurumā starp Austrālijas kontinentu un Tasmānijas salu nogrima piecas jahtas un seši burātāji gāja bojā. Finišu Hobartā togad sasniedza tikai 49 no 115 ekipāžām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti