Favorīte «Wild Oats XI» pirmā sasniedz finišu klasiskajā Sidnejas-Hobartas regatē

Austrālijas kapteiņa Marka Ričardsa vadītā jahta "Wild Oats XI" piektdien pirmā finišēja prestižajā Sidnejas-Hobartas regatē, kur palika nepārspēta jau devīto reizi, vēstīja aģentūra AP.

"Wild Oats XI" 628 jūras jūdžu (1163 kilometru) distances finišu Hobartā sasniedza pēc vienas dienas 19 stundām 11 minūtēm un 14 sekundēm. Pirms saullēkta "Wild Oats XI" apsteidza galveno konkurenti "Comanche", kas 74. reizi rīkotajā tradicionālajā regatē no Austrālijas kontinenta līdz Tasmānijas salai ieguva pirmo vietu pērn.

Nākamās pēc "Wild Oats XI" finišēja "Black Jack" un "Comanche", kam pieder pērn sasniegtais regates rekords - viena diena deviņas stundas 15 minūtes un 24 sekundes. Sestajā vietā finišēja pirmo reizi regates vēsturē nokomplektētā sieviešu burātāju ekipāža uz "Wild Oats X" klāja.

Pirms gada "Wild Oats XI" finišēja pirmā, tomēr tika diskvalificēta par bīstamu manevru. Šogad konkurenti vainoja "Wild Oats XI", ka tās pozicionēšanas datu raidītājs pretēji noteikumiem nav bijusi visu laiku ieslēgts, liedzot konkurentiem iegūt informāciju par sāncenšu maršrutu un ātrumu. Tomēr oficiālu protestu par rezultātiem šogad nav.

Sacīkstes risinājās pateicīgos laikapstākļos, kas krasi atšķīrās no 1998.gada, kad skarbā vētrā Basa šaurumā nogrima piecas jahtas un seši burātāji gāja bojā. Finišu Hobartā togad sasniedza tikai 49 no 115 ekipāžām.