Panorāma

Vēža pacienti joprojām lūdz ziedojumus

Panorāma

Aug sūdzību skaits par vardarbību bērnudārzos

Atklāj Latvijā lielākās burāšanas sacensības

Daugavā ar jahtu parādi atklāj Latvijā lielākās burāšanas sacensības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ar jahtu parādi svētdien Daugavā atklāja Latvijā lielākās burāšanas sacensības "Gulf of Riga Regatta 2021". Regatē piedalīsies burātāju komandas no Latvijas, Somijas, Polijas, Igaunijas un Lietuvas, pirmo posmu aizvadot jau pirmdien. Pandēmijas dēļ regate šogad notiek bez skatītajiem klātienē, tomēr tai varēs sekot tiešsaistē. 

Rīgas līča regate ir Latvijā lielākās burāšanas sacensības. Šogad Rīgas līča viļņos sacentīsies četrdesmit divas komandas no piecām valstīm, ieskaitot arī Latviju. Rīgas līča regates organizatoru Latvijas Jūras burāšanas asociācijas vadītājs Valters Romans pastāstīja, ka favorītes ir igauņu burātāju ekipāžas, kas sevi ir pierādījušas pasaulē. Tomēr tas nenozīmē, ka citām komandām būtu jāzaudē cīņasspars. 

“Igauņi... te ir atbraukušas tiešām nopietnas komandas. Viņi to uzskata droši vien par treniņregati pirms pasaules čempionāta, kas šogad augustā notiks Tallinā,”  teica Romans. “Es domāju, ka tur nekādi baigie brīnumi nebūs. Pirmās vietas sadalīs ORC un LIS grupā. Protams, ka tur latviešu ir vairākums. Tā ir vairāk tāda kruīza jahtu grupa. Nav tik sportiska ar profesionālām komandām, bet tur arī ir noteikti interesantas cīņas. ”

Viens no regates dalībniekiem ir arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors, bet brīvajā laikā burātājs Kaspars Rožkalns. Burāšana viņam ir hobijs jau 12 gadus. Sācis uz slavenās jahtas "Spaniel". Rīgas līča regate ir izaicinājums viņa komandai.

“Mēs tikai iepazīstam jahtu, šis ir pirmais gads, kad mēs startējam šajā regatē ar šo jahtu. Nu redzēsim, kā mums ies," pastāstīja Rožkalns. "Mēs braucam tajā LIS ieskaites grupā, kas ir vairāk hobijam. Mums, protams, arī komanda ir tikai no hobijam bāzētiem braucieniem. Nav mums profesionālu braucēju. Tas protams būs interesanti. Būs izaicinājums. Noteikti, ja mēs arī nevinnēsim vai nebūsim godalgotās vietās, pilnīgi noteikti tas būs lielisks atvaļinājums.”

Regates pirmajā posmā jahtas pirmdien dosies uz Rīgas līča akvatorijas pusi. Sacensību galapunkts būs 1.jūlijā Pērnavā, bet jau otrajā jūlijā  apbalvos labākos regates dalībniekus.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti