Rīta Panorāma

Intervija ar NVA direktori Evitu Simsoni

Rīta Panorāma

Aija Vītoliņa fon Stricka villas dārza koncertā

Intervija ar Andreju Bulu

Burātājiem Latvijā svētki - pasaules čempionāts atsevišķā klasē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas jūras līcī šonedēļ risinās pasaules čempionāts "Platu 25" jahtu klasē, kas ir viens no vērienīgākajiem burāšanas pasākumiem Latvijā pēdējos 30 gados. Neolimpiskā "Platu 25" ir viena no nedaudz vairāk kā 30 ķīļjahtu klasēm, ko oficiāli atzinusi pasaules burāšanas jumtorganizācija "World Sailing".

Sadarbībā ar "World Sailing" rīkotajā čempionātā startē 37 laivas, kas sacenšas akvatorijā jūrā pie Daugavas vārtiem. Pēdējā sacensību dienā 25.augustā burātāji sacentīsies Daugavā pie Vanšu tilta. Organizatori aicina skatītājus izmantot iespēju vērot sacīkstes no moliem abos Daugavas krastos. 

Rīga pulcē "Platu 25" klases burātājus

Sacensību organizators un dalībnieks Andrejs Buls trešdien sarunā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja, ka "Platu 25" ir viena no populārākajām klasēm vidēja lieluma jahtu flotē. 

Līdzās mājiniekiem Latvijas burātājiem un plaši pārstāvētajai Lietuvai startē arī citu Eiropas valstu un Austrālijas jahtas, piedaloties teju 200 dalībniekiem, tostarp spēcīgiem burāšanas profesionāļiem. Startē arī pērnā gada pasaules čempioni - Itālijas “EUZ II Taverna Degli Amici”, kas apliecināja favorītu statusu, pēc otrdien veiktajiem pirmajiem trim braucieniem izvirzoties vadībā. Arī Latvijas burātāju izredzes uz panākumiem vērtē augstu. Pēc pirmās sacensību dienas visaugstāk no mājiniekiem - 5.vietā - ir jahta "Thunder" ar kapteini Matīsu Alviķi. Latvijas jahta "Penelope" ar Igaunijas ekipāžu pēc trim braucieniem ieņem 3.vietu, atpaliekot arī no austrāliešiem.

Čempionāta formāts paredz sacensības aizvadīt vienā grupā, visiem dalībniekiem startējot vienlaicīgi. Līdz sestdienai ir plānotas piecas sacensības, bet burātājiem allaž jārēķinās arī ar laikapstākļiem. Katrā dienā ieplānoti vismaz trīs dinamiski starti, katrs no kuriem ilgst apmēram stundu, ekipāžām sacenšoties burāšanā pa vējam un pret vēju.

Teju 25 pēdas (7,5 metru) garā "Platu 25" ir sporta jahta, kuras komandā parasti ir pieci sportisti. Pasaules čempionus noteiks braucienos gūto punktu summā. 

Sacensību organizēšanā piedalās arī Latvijas Zēģelētāju savienība un Latvijas "Platu 25" klases asociācija. Latvijā pirmā "Platu 25" kausa izcīņa notika 2015.gadā. Pašlaik Latvijā ir 18 šāda tipa jahtas, un tā ir vienīgā monotipa jahtu klase kreiserburāšanā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti