Video: Oskara Melbārža četrinieks kļūst par pasaules čempioniem bobslejā

Oskara Melbārža četrinieks svētdien, 21.februārī, Īglsas trasē Austrijā notikušajā pasaules čempionātā bobslejā izcīnīja pirmo vietu, liecina organizatoru informācija. Fantastisks panākums, jo sestdien pēc pirmā brauciena Melbārdis bija tikai septītajā pozīcijā.

Svētdien Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu veica lielisku trešo braucienu, kas kopvērtējumā ļāva pakāpties uz otro vietu. Bet ceturtais brauciens izdevās vēl labāk un, pateicoties sacensību līdera Vācijas Frančesko Frīdriha pilotētās ekipāžas pieļautajām kļūdām, Melbārdis apsteidz vācieti par 0,04 sekundēm un kļuva par sacensību zelta medaļas ieguvēju.

Trešajā vietā, atpaliekot no Melbārža 0,22 sekundes, ierindojās šveicieša Riko Petera ekipāža.

Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Vairi Leibomu izcīnīja desmito vietu, atpaliekot no Melbārža 1,30 sekundes. Savukārt Uģis Žaļims ar stūmējiem Raivi Zīrupu, Helviju Lūsi un Intaru Dambi pasaules čempionātā izcīnīja 17. vietu.

Melbārža lieliskā uzvara un pasaules čempiona tituls beidzot lika sajusties labi arī izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim, kurš slimnīcā dziedē potītes lūzumu. “Man gan ir sudraba stieņi kājās,” būšot jāmaina uz zelta - telefonsarunā LTV7 pasmējās Prūsis, neslēpdams savu prieku par Oskara izcīnīto zeltu. Viņš pastāstīja, ka slimnīcā traumētie pacienti pulcējušies pie televizora un skaļi atbalstījuši Latvijas četrinieku. “Tiešām, šodien kā par brīnumu labāk jūtos,” sarunas noslēgumā optimistisks bija Prūsis.

Apsveikumu Melbārža četriniekam jau nosūtījis arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis: "Jūsu izcīnītais pasaules čempionu tituls apliecina patieso komandas spēku, neatlaidību un cīnītāju garu, kas raksturo jūsu četru un visas komandas, īpaši trenera Sanda Prūša, sasniegto šajās divās dienās.  Šī zelta medaļa ir skaists jūsu pieliktais punkts lieliskai nedēļai Latvijas sportā."

9 komentāri
Prieks! Paldies jums! :)
Prieks! Paldies jums! :)
Notars
Baigie malači !!!
Super!!
Malači! Spēku un veiksmi nākamajos braucienos.
Vairis
Vairi Leobou pareizi būtu Vairi Leibomu,..Malači!prieks par Jums.
Kŗemilek
Pa mici !!! Izcils sasniegums! Paldies Oskaram, paldies visai lieliskajai kmandai!
Padomdevēja
Ja jau esat Latvijas sabiedriskais medijs, būtu jauki, ja žurnālisti vismaz preses relīzes līdā spētu pareizi lietot pieturzīmes. Kauns, ka mediju pārstāvjiem Ir tādas latviešu valodas zināšanas un spēj pieļaut tādas interpunkcijas kļūdas.
iebāz gan
iebāz trubā savuas pieturzīmes
Padomdevējs
kā arī salabot lapas kodu
alberts
Malači! Nolika fričus pie vietas
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti