Cipuļa četrinieka ekipāža dala 5. vietu Pasaules kausa posmā bobslejā

Latvijas bobsleja pilota Emīla Cipuļa četrinieku ekipāža svētdien Norvēģijā Pasaules kausa piektajā posmā ieņēma dalītu piekto vietu, kamēr Jēkaba Kalendas četrinieks bija 11.pozīcijā. 

Cipulis startēja kopā ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu, bet Kalenda - ar Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Edgaru Nemmi.

Uzvaru svinēja Vācijas pilota Frančesko Frīdriha kvartets, kas abos braucienos uzrādīja ātrākos laikus, labojot gan starta, gan trases rekordus. Frīdrihs otrās vietas ieguvēju - savu tautieti un ciešāko konkurentu Johannesu Lohneru - pārspēja par 0,22 sekundēm, bet 0,65 sekundes zaudēja brits Breds Hols.

Cipulis uzvarētājam zaudēja 0,85 sekundes, ar šveicieti Mihaelu Fogtu un itāli Patriku Baumgartneru dalot piekto vietu. Pirmais trijnieks bija divu sekundes desmitdaļu attālumā.

Pirmajā braucienā Cipuļa ekipāžai bija piektais labākais starta ieskrējiens un ceturtā vieta finišā, 0,36 un 0,26 sekundes aiz Frīdriha un Lohnera, kā arī sešas sekundes simtdaļas aiz Hola. Trīs, piecas un sešas sekundes simtdaļas aiz latvieša bija vēl trīs ekipāžas

Kalenda ar partneriem uzstūma septīto ātrāko startu un finišā bija devītie, Frīdriham zaudējot 0,68 sekundes. Sekundes simtdaļu lēnāki bija vēl divi četrinieki.

Cipulis otrajā braucienā uzstūma sesto ātrāko startu, ātrums trasē bija pietiekoši labs, taču pēc 11.virāžas Latvijas pirmā ekipāža pieļāva vairākas kļūdas, kā dēļ latvieši summā palika deviņas sekundes simtdaļas aiz šveicieša Zimona Frīdli. Braucienā Cipulim bija devītais rezultāts.

Neveiksmīgs brauciens bija Kalendam, kurš ar partneriem uzstūma septīto labāko startu, bet finišā bija 13., tādējādi zaudējot divas pozīcijas.

Sacensībās piedalījās 19 četrinieku ekipāžas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1305 punktiem ir Lohners, otrais ar 1295 punktiem ir Frīdrihs, bet trešo vietu ar 1152 punktiem ieņem Cipulis. Kalenda ar 832 punktiem ir 11.pozīcijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks Pasaules kausa posms Siguldā, kur vienlaikus notiks cīņa par Eiropas čempiona titulu skeletonā, divnieku ekipāžām bobslejā un monobobslejā. Eiropas čempioni bobsleja četriniekos tika noskaidroti jau decembra vidū Īglsas trasē, Cipuļa ekipāžai izcīnot bronzas medaļas, bet Kalendas četriniekam ieņemot desmito vietu.

Februāra vidū sportisti sacentīsies Vācijas trasē Altenbergā, pasaules čempionāts februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies marta beigās ar posmu ASV trasē Leikplesidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti