Bobslejista Cipuļa divnieks sasniedz 5. vietu Pasaules kausa startā, treneris Prūsis apmierināts

Emīla Cipuļa pilotētais Latvijas bobsleja divnieks piektdien Ķīnā ieguva 5.vietu Pasaules kausa sezonas pirmajās sacensībās, bet Jēkaba Kalendas ekipāža noslēdza pirmo desmitnieku.

(papildināts ar trenera Sanda Prūša teikto)
Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni divu braucienu summā 1,73 sekundes atpalika no uzvarētāja Vācijas pilota Johanesa Lohnera ekipāžas. Frančesko Fridrihs arī otro vietu nodrošināja Vācijai, zaudējot Lohneram 0,62 sekundes, bet pirmo trijnieku noslēdza Šveices pilota Mihaela Fogta ekipāža 0,90 sekundes aiz uzvarētājiem. 

Kalendu ar stūmēju Dāvi Kaufmani no Lohnera 11 ekipāžu konkurencē šķīra 1,96 sekundes.

Cipulis ar Mikni pirmajā braucienā bija devītie, bet otrajā braucienā sasniegtā 6. vieta ļāva pakāpties uz TOP5, piekāpjoties arī Itālijas pilota Patrika Baumgartnera ekipāžai. Kalendam braucienos bija desmitais un devītais rezultāts. 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis attālinātā intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka sezonas pirmās sacensības atstāja pozitīvu iespaidu, lai arī pēc labajiem rezultātiem pēdējos treniņbraucienos kāds varbūt cerēja arī uz ko vairāk. Treneris īpaši priecājās par Kalendu, kurš pēc slimošanas pirmo reizi startēja sacīkstēs Jaņcjinas trasē.

"Arī Emīlam [Cipulim], es teiktu, vieta sešiniekā ir ok," teica Prūsis. "Protams, es zinu, ka daudzi teiks - 11 ekipāžas, bet pārsvarā nav atbraucis švakais gals. Stiprais gals, izņemot vienu vācieti, visi ir uz vietas gandrīz."

Sacensības Ķīnā ir sarīkotas ļoti augstā līmenī, un bez kavēšanās trasē varētu uzņemt pat olimpiskās spēles, piebilda Prūsis. Treneris atzina, ka latviešiem patīk aizrauties ar pārspīlējumiem, un viņš valsts dibināšanas gadskārtā aicināja nekrist tik daudz galējībās, bet dzīvot draudzīgāk. 

Divniekos vīriešiem bija pārstāvētas tikai sešas valstis – uz Ķīnu nedevās kanādieši, amerikāņi, briti un čehi. Posma turpinājumā Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā sestdien un svētdien risināsies divas sacensības četrinieku ekipāžām.

Ķīnā vienlaicīgi sākas arī Pasaules kausa sezona skeletonā, Latvijas sportistiem nepiedaloties ne vīriešu, nedz sieviešu konkurencē. 

Pasaules kausa sezonā ir iekļauti astoņi posmi, tostarp sestais posms februāra sākumā divnieku ekipāžām notiks Siguldā, kur sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas. Pasaules kausa sezona noslēgsies marta pēdējā nedēļas nogalē Leikplesidas trasē ASV, bet sezonas kulminācija būs pasaules čempionātā februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti