Bobslejists Cipulis: Latvieši Ķīnā sagatavojuši ļoti ātru ledu, trase prasa precīzu braukšanu

Latvijas bobsleja izlase pirms Pasaules kausa sezonas Ķīnā gatavojās pusotru nedēļu, paspējot izmēģināt gan divnieku, gan četrinieku kamanas. Pilots Emīls Cipulis dienu pirms starta sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka Jaņcjinā ar latviešu ledus meistaru dalību ir sagatavots ļoti ātrs ledus, kas labam rezultātam prasa ļoti precīzu braukšanu.

Pasaules kausa sezonu divnieku ekipāžas atklās agrā piektdienas rītā, bet sešas treniņdienas vēl pirms oficiālajiem treniņiem ļāva Latvijas bobslejistiem 12 braucienos ielikt sākumam labu pamatu. Cipulis uzskata, ka komanda pirms sezonas starta ir labā formā, bet tikai hronometrs sacensībās parādīs pašu un konkurentu gatavību.

Emīls Cipulis par Latvijas bobslejistu gatavošanos Ķīnā
00:00 / 03:40
Lejuplādēt

"Trase ir zināma, bet vienalga viņa ir tāda ļoti interesanta, īpatnēja vietām. Prasa ļoti precīzu braukšanu, ja grib labu rezultātu finišā," teica Cipulis. "Arī starpība starp divnieku un četrinieku ir diezgan jūtama. Tā braukšana ir jāpamaina, pārsēžoties no vienām kamanām uz otrām."

Trase Jaņcjinā varētu būt sagatavota pat labāk nekā pērn olimpiskajās spēlēs, pieļāva Cipulis. Ledus katrā treniņā ir ļoti kvalitatīvs, trasē strādājot arī latviešu brigādei.

"Iespējams, ledus ir vēl ātrāks nekā olimpiskajās spēlēs. Tāpēc tā braukšana nedaudz atšķiras uzreiz no tā, kāda bija tad [olimpiskajās spēlēs], un kā ir tagad," paskaidroja Cipulis. "To arī daži citi piloti ir teikuši, ka ir šādas tādas atšķirības."

Četrinieku treniņbraucienos abas Latvijas ekipāžas ar pilotiem Emīlu Cipuli un Jēkabu Kalendu sasniedza ļoti labus rezultātus, ko gan nevar uzskatīt par mērauklu,

jo treniņos katrai izlasei ir atšķirīgi uzdevumi, un neviens kamanas nestumj ar pilnu spēku.

Cipulis pastāstīja, ka četriniekos viss ir kārtībā, bet ar jaunajām divnieka kamanām gan vēl notiek zināma taustīšanās. Cipulim ir pieredze Jaņcjinas trasē, braucot ar divnieku Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet neviens no abiem Latvijas pilotiem tur iepriekš nebija braucis ar četrinieku.

Līdzās treniņiem trasē, Latvijas bobslejisti paralēli turpināja strādāt arī svaru zālē fiziskajai sagatavotībai.

Divnieku sacensības piektdien sāksies jau četros rītā pēc Latvijas laika. Divniekos vīriešiem brauks tikai sešas valstis un 11 ekipāžas – uz Ķīnu nav devušies kanādieši, amerikāņi, briti un čehi. 

Posma turpinājumā sestdien un svētdien divas sacensības četriniekiem sāksies pusdienā pēc Latvijas laika.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pirms komandas došanās uz Ķīnu uzsvēra, ka galvenā sezonas prioritāte būs pasaules čempionāts, kam tiks pakārtota visa gatavošanās. Pēc paaudžu maiņas Latvijas izlasē ir iezīmējies sastāvs, kas strādās ne tikai 2023./2024. gada sezonā, bet līdz pat Milānas olimpiskajām spēlēm 2026. gadā.

Ķīnā vienlaicīgi sākas arī Pasaules kausa sezona skeletonā, Latvijas sportistiem nepiedaloties ne vīriešu, ne sieviešu konkurencē. 

Pasaules kausa sezonā ir iekļauti astoņi posmi, tostarp sestais posms februāra sākumā divnieku ekipāžām notiks Siguldā, kur sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas. Pasaules kausa sezona noslēgsies marta pēdējā nedēļas nogalē Leikplesidas trasē ASV, bet sezonas kulminācija būs pasaules čempionātā februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti