Rastorgujevs par iespējamo antidopinga pārkāpumu: Pieļāvu dažas cilvēciskas kļūdas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs savu provizorisko atstādināšanu no dalības sacensībās iespējama antidopinga noteikumu pārkāpuma dēļ izskaidroja ar dažām pieļautām cilvēciskām kļūdām, kas bijušas tehniska rakstura. 

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) Integritātes organizācija (BIU) ceturtdien paziņoja par Rastorgujeva atstādināšanu antidopinga noteikumu pārkāpuma dēļ, jo viņš vairākkārt nav sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu vai nav atradies tajā. Rastorgujevs uzsvēra, ka nav darījis neko aizliegtu un nekad nav lietojis ne aizliegtas vielas, ne aizliegtas metodes, bet atklāti iestājies par tīru un godīgu sportu.

Rastorgujevs atzina, ka BIU lēmums viņam nav pilnīgs pārsteigums, tomēr sportists līdz pēdējam brīdim cerējis, ka viņā ieklausīsies un izvērtēs visus faktus.

"Atzīstu, ka esmu pieļāvis dažas cilvēciskas kļūdas, pat teiktu – tehniskas kļūdas," sociālajos medijos paziņoja Rastorgujevs. "Žēl, ka mana ilgstošā un godīgā attieksme netiek vērtēta, vērtējot vienīgi tehniski pieļautu kļūdu. Šobrīd šo visu ir ļoti grūti pieņemt."

Faktus un apstākļus Rastorgujevs centies skaidrot jau no sezonas sākuma, bet viņa paustais neesot ņemts vērā. Sportists ir pieņēmis lēmumu tiesības uz savas taisnības pierādīšanu izmantot līdz galam. Rastorgujevam divu nedēļu laikā ir iespēja sniegt paskaidrojumus lietas taisnīgai izskatīšanai. 

Rastorgujevs arī atvainojās visiem saviem sponsoriem, faniem, Latvijas Biatlona federācijai, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas Olimpiskajai vienībai, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, saviem treneriem, komandai un ģimenei. 

Andreja Rastorgujeva paziņojums

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

BIU pieņemto lēmumu izskaidroja ar apstākli, ka Rastorgujevs 12 mēnešu laikā trīsreiz nav iesniedzis informāciju par savu atrašanās vietu vai nav atradies tajā, kā pieprasa Pasaules Antidopinga kodeksa noteikumi. Pārbaudāmo sportistu reģistrā iekļautajiem atlētiem īpašā vietnē pastāvīgi jāsniedz informācija par savu atrašanās vietu, lai sportisti būtu pieejami dopinga kontrolei. 

Pasaules Antidopinga kodekss paredz sankcijas par atrašanās vietas nenosaukšanu vai vairākkārtēju neatrašanos tajā. Sportistiem tas draud ar diskvalifikāciju no trīs mēnešiem līdz diviem gadiem. Precīzas un vispusīgas informācijas par savas atrašanās vietu sniegšana ir tikai paša sportista atbildība. 

Einars Fogelis par situāciju Andreja Rastorgujeva lietā 

Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka par sadarbību ar Rastorgujevu lems pēc tam, kad lēmumu būs pieņēmusi IBU. 

Līdz Pasaules kausa sezonas noslēgumam ir atlikušas nepilnas divas nedēļas, tādēļ ļoti iespējams, ka 32 gadus vecajam Rastorgujevam startu pavasarī vairs nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti