Medaļniece biatlona stafetē Bendika: Ar līdzjušanu komandas biedram emocijas ir dubultā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Baiba Bendika pārī ar Andreju Rastorgujevu svētdien pirmo reizi Latvijas biatlonā tika pie godalgas Pasaules kausa posmā 1+1 stafetē, un sarunā ar Latvijas Radio sportiste pēc panākuma atzina, ka komandā gūtais panākums ļāva iekļūšanu laureātu trijniekā izbaudīt dubultā.

Bronzas godalgu iegūšanu 1+1 stafetē Bendika sajūtu ziņā pielīdzināja uzvarai Eiropas čempionātā 2021. gadā, bet atzina, ka šoreiz gaisotne bija nedaudz savādāka, jūtot līdzi arī komandas biedram. 

Baiba Bendika par dalību 1+1 stafetē ar Andreju Rastorgujevu
00:00 / 03:40
Lejuplādēt

"Tad, protams, emocijas sanāk dubultā," īpašās sajūtas par panākumu 1+1 stafetē uzsvēra Bendika. 

Stafetes noslēgumā pēdējais startēja Rastorgujevs, un lielākais satraukums Latvijas komandā bijis Andreja stāvus šaušanas laikā. 

"Man pēdējā [stafetes] aplī nebija lielu uztraukumu, ka viņš [Rastorgujevs] varētu nenosargāto trešo pozīciju. Vairāk varbūt bija emocijas uz stāvus šaušanu, kur visiem negāja viegli," teica Bendika. "Prieks, ka Andrejam izdevās izšaut par kapeiku labāk nekā pārējiem un noturēt to trešo pozīciju. Tā ka principā pēc šautuves mēs gandrīz jau sākam svinēt un skriet uz finišu viņu sagaidīt."

Stafetes gaitā Baiba trasē bija līderu grupā, un viņa paskaidroja, ka papildu psiholoģisku slodzi šautuvē tas neradīja. 

"Biju diezgan mierīga un diezgan labi nokoncentrējos šaušanai. Šoreiz tas noteikti nepatraucēja un izdevās turpināt savu gonku, neskatoties uz pozīciju, kurā atrados," paskaidroja Bendika. 

Baiba piekrita trenera Ilmāra Briča teiktajam Latvijas Televīzijā, ka šaušana viņai varēja būt vēl labāka, jo trīs lodes trāpīja mērķa gabarītā.

Saruna ar Ilmāru Brici un Baibu Bendiku

"Teorētiski varēja aiziet arī abas reizes ar nullēm [no šautuvēm], bet tāpēc tas ir biatlons, un šosezon man bija īpaši daudz gabarītu. Tā ka prieks, ka izdevās savākties un trāpīt mērķos ar papildu patronām," uzsvēra Bendika. 

Pasaules kausa posmā Bendika jutās labi, un arī iepriekš pasaules čempionātā fiziskais stāvoklis sportistei bija itin labs. Lai arī ne tik labs, kā varētu būt bijis, ja ne izslimotā kovida sekas.

"Nu jau palēnām organisms ir atgriezies ierastajā stāvoklī, un par fizisko daudz sūdzēties šobrīd nevar," piebilda Bendika. 

Papildu enerģiju Baibai svētdien deva gan veiksmīgais distances sākums, gan psiholoģiski arī tas, ka, pēc viņas teiktā, 1+1 stafetē ir milzīgs pluss, ja jau sākumā var aizķerties dalībnieku grupas priekšā. Tad braukšana ir nosacīti nedaudz mierīgāka, jo aizmugurē temps vienmēr ir daudz agresīvāks, kas individuāli otro etapu padara stipri grūtāku, ja pirmajā posmā spēku iztērēts vairāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti