Sporta ziņas

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ogre" - BK "Liepāja"

Sporta ziņas

Pirms LSFP kopsapulces

Gundars Upenieks par Andreja Rastorgujeva atstādināšanu

Biatlonistu Rastorgujevu uz laiku atstādina par iespējamu antidopinga noteikumu pārkāpumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs provizoriski ir atstādināts no dalības sacensībās iespējama antidopinga noteikumu pārkāpuma dēļ, jo viņš vairākkārt nav sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu, ceturtdien paziņoja Biatlona integritātes organizācija (BIU).

Pieņemto lēmumu BIU izskaidroja ar apstākli, ka Rastorgujevs 12 mēnešu laikā trīsreiz nav iesniedzis informāciju par savu atrašanās vietu, ko pieprasa Pasaules Antidopinga kodeksa noteikumi. Pārbaudāmo sportistu reģistrā iekļautajiem atlētiem īpašā vietnē pastāvīgi jāsniedz informācija par savu atrašanās vietu, lai sportisti būtu pieejami dopinga kontrolei. 

Rastorgujevam divu nedēļu laikā ir iespēja sniegt paskaidrojumus, bet lietas taisnīgai izskatīšanai BIU nesniegs turpmākus paskaidrojumus, līdz uzskatīs to par nepieciešamu. 

Pasaules Antidopinga kodekss paredz sankcijas par atrašanās vietas nenosaukšanu vai vairākkārtēju neatrašanos tajā. Sportistiem tas draud ar diskvalifikāciju no trīs mēnešiem līdz diviem gadiem. Precīzas un vispusīgas informācijas par savas atrašanās vietu sniegšana ir tikai paša sportista atbildība. 

Latvijas Biatlona federācijas (LBF) viceprezidents Gundars Upenieks ceturtdien Latvijas Televīzijā teica, ka Rastorgujeva lieta varētu tikt izskatīta pēc divām nedēļām, bet tās apstākļi vairākus mēnešus tiek precizēti. Upenieks uzsvēra, ka vēl ir priekšlaicīgi Rastorgujeva lietu komentēt. 

Līdz Pasaules kausa sezonas noslēgumam ir atlikušas nepilnas divas nedēļas, tādēļ ļoti iespējams, ka 32 gadus vecajam Rastorgujevam startu pavasarī vairs nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti