Biatlonistu Rastorgujevu par dopinga pārkāpumu atstādina uz 18 mēnešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs uz 18 mēnešiem ir atstādināts, jo viņš pretēji antidopinga noteikumiem vairākkārt nebija sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu, piektdien paziņoja Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas (CAS) Antidopinga nodaļa. 

Soda termiņa atskaiti Rastorgujevam sāka no 2021. gada 11. marta. Latvijas vīriešu biatlona līderim ir iespēja 21 dienas laikā CAS Antidopinga nodaļas lēmumu pārsūdzēt CAS arbitrāžā.

Ja sods paliks spēkā, dalība 2022. gada Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs Rastorgujevam ies secen.

Rastorgujevam arī anulēja visus rezultātus, kas sasniegti kopš 2020. gada 1. jūlija. 

Biatlona integritātes organizācija (BIU) martā Rastorgujevu provizoriski atstādināja no dalības sacensībās iespējama antidopinga noteikumu pārkāpuma dēļ. Par antidopinga noteikumu pārkāpumu sportistam uzskata arī informācijas nesniegšanu par savu atrašanās vietu, jo tas var traucēt dopinga kontrolei. 

Pieņemto lēmumu BIU izskaidroja ar apstākli, ka Rastorgujevs 12 mēnešu laikā trīsreiz nav iesniedzis informāciju par savu atrašanās vietu, ko pieprasa Pasaules Antidopinga kodeksa noteikumi. Pārbaudāmo sportistu reģistrā iekļautajiem atlētiem īpašā vietnē pastāvīgi jāsniedz informācija par savu atrašanās vietu, lai sportisti būtu pieejami dopinga kontrolieriem. 

Pirmo pārkāpumu Rastorgujevam konstatēja 2019. gada oktobrī, bet otro reizi viņš par savu atrašanās vietu nebija informējis 2020. gada jūnijā.

CAS lietas izskatīšanā galveno uzmanību pievērsa epizodei 2020. gada septembrī un konstatēja, ka pārkāpums Rastorgujevam reģistrēts pamatoti,

jo sportists nebija sniedzis visu reglamentā paredzēto informāciju, kas ļautu noteikt viņa atrašanās vietu. Tādējādi Rastorgujevu atzina par vainīgu antidopinga noteikumu pārkāpumā, jo viņš 12 mēnešos trīsreiz nebija sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu. 

Izvērtējot piespriežamo sodu, arbitrs noteica mazāku Rastorgujeva vainas pakāpi, tādēļ sportistu atstādināja uz 18 mēnešiem un nepiesprieda maksimālo 24 mēnešu sodu.

Pasaules Antidopinga kodekss paredz sankcijas par atrašanās vietas nenosaukšanu vai vairākkārtēju neatrašanos tajā. Sportistiem tas draud ar diskvalifikāciju no trīs mēnešiem līdz diviem gadiem. Precīzas un vispusīgas informācijas par savas atrašanās vietu sniegšana ir tikai paša sportista atbildība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti