Starptautiskās Biatlona savienības prezidentu tur aizdomās par koruptīviem darījumiem

Policija Austrijā izmeklē Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) prezidenta Ulles Dālina iespējamu dalību koruptīvos darījumos. Dālins amatā aizstāja bijušo IBU prezidentu Andersu Besebergu, kam februārī apsūdzībā par korupciju prokurors tiesā Norvēģijā prasīja piespriest trīs gadus cietumā.

Likumsargi Austrijā uzskata, ka Dālins, iespējams, ir iesaistīts tirgus cenām neatbilstošā IBU darījumā ar raidtiesību pārdevēju "Infront", vēstīja Norvēģijas sabiedriskais medijs NRK. Dālins savu vainu noliedz, un 69 gadus vecais zviedrs aizvadītās nedēļas nogalē kopā ar saviem juristiem devās uz Austriju iepazīties ar lietas apstākļiem.

Dālins pauda pārliecību, ka izmeklēšana Austrijā konstatēs viņa darbošanos atbilstoši likumiem un IBU prezidenta statusam atbilstošām ētikas normām. Dālins ir IBU prezidents kopš 2018. gada.

Februāra vidū Norvēģijā noslēdzās piecas nedēļas ilgusī Beseberga tiesa, kur 77 gadus veco norvēģi vainoja kukuļņemšanā un labvēlībā Krievijai tās sportistu dopinga pārkāpumu piesegšanā, darbojoties IBU prezidenta amatā. Besebergs savu vainu atzina tikai dārgu dāvanu saņemšanā, bet prokurore Marianne Djupeslanda prasīja piespriest viņam trīs gadus cietumā un miljona Norvēģijas kronu (88 000 eiro) naudas sodu, kā arī dāvanu konfiskāciju.

Tiesa lēmumu Beseberga lietā paziņos 12. aprīlī. 

Besebergs no amata atkāpās 2018. gadā pēc policijas veiktajām kratīšanām IBU birojā, kas atrodas Austrijā. IBU ziņojumā 2021. gadā atzina, ka organizācijas vadība augstākajā līmenī bijusi sistēmiski korumpēta un rīkojusies neētiski. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti