Sporta ziņas

FIBA drīzumā izziņos Latviju, Spāniju, Grieķiju un Puertoriko kā 2024. gada Parīzes OS kvalifikācijas rīkotājas

Sporta ziņas

Latvijas kamaniņu sporta izlases sezonas mērķi un gatavība startiem

Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika gatavojas startam pirmajā PK posmā

Balto ziemas karuseli iegriež Latvijas biatlonisti, Zviedrijā startē Pasaules kausa sezona

Novembra izskaņā ziemas sporta sezonas ieskrējienam pievienojas Latvijas biatlonisti, Esterzundā (Zviedrijā) startējot pirmajā Pasaules kausa posmā. Biatlona elites maratons sāksies 25. novembrī un ilgs līdz pavasarim, arvien gādājot spraigu intrigu līdzjutējiem, kam iespēja vērot sacensības būs arī tiešraidēs LTV7 un LSM.lv.

ĪSUMĀ:

Sezonā pirmajiem startiem gatavojas arī Baiba Bendika, lai gan tikai septembra beigās viņa laida pasaulē dēliņu. Treniņus Bendika atsāka trīs nedēļas pēc dzemdībām un novembrī sezonai gatavojās izlases treniņnometnē Zviedrijā. Treneris Ilmārs Bricis sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka Baiba trenējas pēc plāna, bet gatavība pašlaik vēl nav tāda, lai Pasaules kausā varētu cīnīties par vietu TOP10. 

"Kaut kāda gatavība ir, bet nav simtprocentīga," 32 gadus vecās Bendikas fizisko sagatavotību novērtēja Bricis. "Baiba ir patrenējusies labi, bet, protams, vēl stipri par maz, lai cīnītos par pašām augstākajām vietām."

Bendika varētu startēt jau pirmajā Pasaules kausa posmā Esterzundā, iespējams, piedaloties sieviešu stafetē un sprintā, bet tas vairāk iekļausies sportiskās formas kāpināšanas plānā. Decembrī Baiba turpinās treniņus un gatavošanās posmā startētu kādās Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa sacensībās, bet

Bendikas pilnvērtīga atgriešanās Pasaules kausa apritē ir plānota pēc Jaungada Oberhofā, Vācijā. 

Latvijas pieaugušo un junioru izlase novembrī treniņnometnē Idrefjellā, Zviedrijā, aizvadīja pēdējo gatavošanās posmu  pirms Pasaules kausa, Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) un junioru kausa sezonas. 

Vīriešu izlases līderis Andrejs Rastorgujevs pērno Pasaules kausa sezonu noslēdza 28. vietā, vairāk punktu iekrājot pavasara pusē. Pēc mērķtiecīga gatavošanās posma Andrejs pirms sezonā pirmajiem startiem no prognozēm atturas, bet ir apņēmies dalīties iespaidos pēc startiem Esterzundā. 

Sezonas pirmais posms parādīs spēku samēru, ļaujot izvērtēt, cik tuvu vai tālu no pasaulē spēcīgākajiem ir citi Latvijas biatlonisti.

Bricis saskata, ka Renāram Birkentālam starpsezonā paveiktais darbs varētu palīdzēt pietuvoties līderiem un sasniegt TOP40, kas ļautu krāt Pasaules kausa ieskaites punktus.  Tāpat Sandrai un Sanitai Buliņām spēkošanās ar pasaules eliti iezīmēs sasniegto līmeni. 

Birkentāls sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka jūtas gatavs startam Pasaules kausā, lai arī pēc veiksmīga sagatavošanās posma sezonas sākumā vēl nebūs vislabākajā formā. Pasaules kausa pirmais trimestris Renāram nav svarīgākā sezonas daļa, tomēr viņš cer iekļūt stabili TOP60, kas ļautu startēt arī iedzīšanā, bet vēlāk sezonā sniegumu varētu vēl uzlabot.

Eiropas un pasaules čempionāti Birkentālam janvāra beigās un februārī būs svarīgākās sacensības, kur labi rezultāti izvirzīti par galveno mērķi, 

tomēr viņš būs gatavs izmantot iespēju startēt visos Pasaules kausa posmos. Sezonas sākumā vēl būs iespēja arī novērst kādas kļūdas, ja tādas atklāsies. 

"Gaidu sacensības, lai varētu parādīt, ko esmu sadarījis pēdējā laikā," teica Birkentāls. "Nav vērts skriet ar galvu sienā un mēģināt tagad būt vislabākajam. Kā katru gadu mēģinu tikai audzēt savu kondīciju sezonas gaitā, lai sezonas beigās būtu labāks nekā sezonas sākumā. Pēdējos gados tā tendence zināmā mērā ir sanākusi, un šogad arī mēģināšu tāpat."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Renārs Birkentāls (@rokijs_24)

Birkentāls jūtas daudzpusīgi uzlabojis formu vienmērīgi visos aspektos, kas ļauj cerēt uz labākiem rezultātiem gan trasē, gan šautuvē. Arī prasmīgāk distancē sadalīti spēki varētu palīdzēt 22 gadus vecajam sportistam kāpt augstāk rezultātu tabulā. 

Pasaules kausā tehniskajā jomā būtisks jaunievedums ir pilnīgs fluora savienojumus saturošu vielu aizliegums slēpju sagatavošanā.

Ikviena sportista slēpes paredzēts kontrolēt gan pirms starta, gan pēc finiša. Vienu reizi sezonā katram dalībniekam būs iespēja aizstāt pirms starta pārbaudi neizturējušas slēpes, taču katrs nākamais pārkāpums nozīmēs aizliegumu startēt. Savukārt pēc finiša konstatēta slēpju neatbilstība izraisīs sportista diskvalifikāciju.

Jauktajā 1+1 stafetē, ar ko sāksies Pasaules kausa sezona, katram dalībniekam atļauts izmantot tikai vienu slēpju pāri, un starp posmiem būs aizliegts no jauna sagatavot slēpes. Savukārt klasiskajā jauktajā stafetē gan vīriešiem, gan sievietēm ieviesta vienāda garuma 6 km distance. 

Pirmais posms Esterzundā sāksies sestdien, 25. novembrī, un ilgs vairāk nekā nedēļu līdz 3. decembrim.

Sezonas pirmajā nedēļas nogalē sestdien notiks 1+1 jauktā stafete un klasiskā jauktā stafete, savukārt svētdien individuālajā distancē startēs gan vīrieši, gan sievietes. Posma turpinājumā 29. un 30. novembrī notiks klasiskās stafetes sievietēm un vīriešiem, bet otrajā nedēļas nogalē risināsies sacīkstes sprintā un iedzīšanā. 

Biatlona speciālisti Pasaules kausa sezonas galvenā favorīta lomu cīņā par Kristāla globusu vīriešu konkurencē arvien atvēl norvēģim Johanesam Tinjesam Bē, kam atsevišķās sacīkstēs lielākie konkurenti varētu būt viņa paša komandas biedri. Plašāku konkurenci cīņā par Pasaules kausu prognozē sievietēm, kur ar pērnās sezonas uzvarētāju Francijas biatlonisti Žilī Simonu līdzvērtīgi varētu spēkoties vairākas pretendentes, kuru vidū ir gan zviedrietes māsas Elvira un Hanna Ēbergas, gan itāliete Liza Vitoci un Norvēģijas pārstāve Ingrida Lanmarka Tandrevolda. 

Sezona Pasaules kausā ierasti būs gara un ar deviņiem posmiem iestiepsies pavasarī.

Līdz Ziemassvētkiem vēl divi posmi būs Austrijā un Šveicē, bet pēc Jaungada diviem etapiem Vācijā janvārī sekos sacīkstes Itālijā. Februārī galvenais notikums būs pasaules čempionāts Čehijā, kam sekos Pasaules kausa posms Oslo pievārtē Holmenkollenā. Pasaules čempionāta distancēs sasniegtos rezultātus neiekļaus Pasaules kausa individuālajā kopvērtējumā. 

Pasaules kausa sezona noslēgsies marta vidū pēc pēdējiem diviem posmiem ASV un Kanādā, kur tāda līmeņa sacensības biatlonā nav notikušas kopš 2018./2019. gada sezonas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti