Biatlonista Rastorgujeva lietu nodos izskatīšanai Sporta arbitrāžas tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas vadošā biatlonista Andreja Rastorgujeva lieta tiks nodota izskatīšanai Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), aģentūra LETA noskaidroja Biatlona integritātes vienībā (BIU).

Jau ziņots, ka BIU pirms nepilnām divām nedēļām Rastorgujevam piemēroja pagaidu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumu.

Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) vēstīja, ka biatlonists atstādināts no sacensībām iespējamas antidopinga noteikumu pārkāpšanas (ADRV) dēļ, kas izpaudusies atrašanās vietas noteikumu pārkāpuma formā. Rastorgujevs trīs reizes 12 mēnešu laikā nebija atradies paziņotajās vietās un nav bijis pieejams dopinga kontrolei. 

Sportistam bija divas nedēļas laika, lai sniegtu paskaidrojumus.

Kā aģentūrai LETA apliecināja BIU antidopinga koordinators Karloss Kammerlanders, pēc sportista pieprasījuma BIU lietu nodos CAS, kas nozīmēs vienu vai vairākus šķīrējtiesnešus, kuri veidos disciplināro komisiju lietas izskatīšanai.

Pagaidām nav zināms, kad CAS sāks izskatīt lietu un notiks sportista uzklausīšana.

Rastorgujevs antidopinga noteikumu pārkāpumu skaidroja ar tehnisku kļūdu. Savā paziņojumā biatlonists uzsvēra, ka IBU lēmums nenāca kā pilnīgs pārsteigums, bet viņš līdz pēdējām brīdim cerējis, ka viņā ieklausīsies un izvērtēs visus faktus.

"Atzīstu, ka esmu pieļāvis dažas cilvēciskas kļūdas, pat teiktu - tehniskas kļūdas. Vēlos visiem apliecināt, ka neesmu darījis neko aizliegtu. Nekad neesmu lietojis ne aizliegtas vielas, ne aizliegtas metodes. Esmu atklāti iestājies tikai un vienīgi par tīru un godīgu sportu. Žēl, ka mana ilgstošā un godīgā attieksme netiek vērtēta, vērtējot vienīgi tehniski pieļautu kļūdu," paziņojumā rakstīja biatlonists.

Saskaņā ar pasaules antidopinga kodeksu sportists ir atbildīgs par pareizu un detalizētu atrašanās vietas norādīšanu. Par šādu noteikumu pārkāpšanu var piemērot līdzvērtīgu diskvalifikāciju, kā par dopinga lietošanu.

Kā teikts IBU integritātes noteikumos, ja sportists atzīts par vainīgu, maksimālais termiņš par šāda veida pārkāpumu ir divu gadu diskvalifikācija ar iespēju to samazināt līdz vienam gadam. Diskvalifikācijas termiņu var samazināt, nosakot sportista vainas pakāpi. 

Rastorgujevs 2020./2021.gada Pasaules kausa sezonu noslēdza kopvērtējuma 30.pozīcijā. Sezonas otrajā pusē viņš aizvadīja veiksmīgu pasaules čempionātu un izcīnīja zeltu Eiropas meistarsacīkšu individuālajā distancē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti