Latvijas biatlonistes aiz TOP80 Pasaules kausa sacīkstēs, Bendikas lodes aizpūš Alpu vēji

Latvijas biatlonistes piektdien vējainajā Antholcā, Itālijā, palika tālu aiz labākajām Pasaules kausa posmā saīsinātajā 12,5 kilometru individuālajā distancē, kur izlases līdere Baiba Bendika sašāva mazāk nekā pusi mērķu un ierindojās aiz māsām Sanitas un Sandras Buliņām.

Bendikai 12 kļūdas šaušanā rezultējās deviņās soda minūtēs, kas liedza tikt augstāk par 91. vietu 98 dalībnieču konkurencē. Sanita Buliņa ar sešām kļūdām šaušanā finišēja 83. vietā, savukārt Sandra Buliņa arī nesašāva sešus mērķus un sacensības noslēdza 90. pozīcijā.

Karjerā pirmo uzvaru Pasaules kausā izcīnīja šveiciete Lēna Heki-Grosa, kura finišā par 20,2 sekundēm apsteidza tuvāko konkurenti Žilī Simonu. Laureātu trijniekā iekļuva vēl viena francūziete Lū Žanmono, kuru no uzvarētājas šķīra 31,4 sekundes. Simona nesašāva divus mērķus, savukārt Žanmono nopelnīja 45 soda sekundes par vienu kļūdu šaušanā. Visas trīs latvietes uzvarētājai zaudēja vairāk nekā astoņas minūtes.

Vējainajā šautuvē Bendikai jau pirmajā ugunslīnijā guļus palika četri neskarti mērķi, krasi samazinot izredzes uz augstu vietu. Tikpat neveiksmīgs turpinājums ar vēl četrām kļūdām nākamajā šaušanā stāvus Baibu pārliecinoši nostiprināja rezultātu tabulas beigu daļā. Vēl pa diviem mērķiem Baibai palika melnējam pēc trešās un ceturtās šaušanas, kā rezultātā viņai bija sacensībās sliktākais rezultāts šaušanā.

Sanita pirmajā ugunslīnijā netrāpīja divos mērķos, turpināja ar vienu kļūdu gan otrajā, gan trešajā šaušanā. Vēl divus mērķus Sanitas lodes neatrada pēdējā ugunslīnijā.

Sandra pirmo šaušanu noslēdza ar trim neskartiem mērķiem, perfekti šāva otrajā ugunslīnijā, bet trešajā šaušanā pieļāva divas kļūdas. Pēdējā šaušanā Sandras rezultātam pieskaitīja 45 sekundes par vienu kļūdu.

Pasaules kausa sestā posma turpinājumā sestdien notiks klasiskā jauktā un 1+1 stafete, bet svētdien vīrieši un sievietes startēs distancēs ar kopīgu startu. Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs jau ir garantējis dalību distancē ar kopēju startu, bet Renārs Birkentāls iekļauts tālākos rezervistos.