Sporta ziņas

Kļūdas šaušanā Bendikai liedz augstu vietu pasaules čempionātā individuālajā distancē

Sporta ziņas

VEF Latvijas kausa fināla ģenerālmēģinājumā uzvar Rīgas "Zeļļus"

Pasaules čempionāta biatlonā 20 km vīriešiem

Rastorgujevs pasaules čempionātā biatlonā individuālajā distancē aizsniedzas līdz augstajai 4. vietai. Spilgtākās epizodes

Čehijas pilsētā Novemesto pasaules čempionātā biatlonā 20 kilometru individuālajā distancē Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien izcīnīja augsto 4. vietu. No medaļas viņu šķīra nepilna minūte. Ceturtā vieta ir Rastorgujeva rekords pasaules čempionātos, un otrais labākais rezultāts Latvijas biatlona vēsturē - 2001.gadā Pokļukā Ilmārs Bricis šajā disciplīnā izcīnīja trešo vietu. 

Par uzvarētāju tika kronēts titulētais norvēģis Juhannes Tinjēss Bē, kurš finišēja 45 minūtēs un 49 sekundēs. 58,9 sekundes no viņa atpalika brālis Tarje Bē, bet trijnieku noslēdza vācietis Benedikts Dolls. Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika divas minūtes 50,2 sekundes.

Pirms sacensībām viens no izlases treneriem Reinis Korsūnovs atklāja, ka pirms šīm sacensībām čempionāta organizētāji nošķūrējuši visu veco sniegu un ieklājuši jaunu. Tas esot pateicīgi piemeklētajām slēpju smērēm, kā arī klasika ir pateicīga distance Andrejam Rastorgujevam atbilstoši viņa vecumam, solim trasē un šaušanai.

Intervija ar Reini Korsūnovu

Rastorgujevs, kurš startēja ar trešo numuru, raitā solī ieslēpoja pirmajā ugunslīnijā un bez steigas aizvēra visus mērķus. Otrajā ugunslīnijā gan pieļauta viena kļūda.

Rastorgujevs startā

Rastorgujevs pirmajā ugunslīnijā precīzs

Rastorgujevam otrajā šautuvē viena kļūda

Arī trešajā ugunslīnijā Andrejs bija absolūti precīzs. Toties pēdējā ugunslīnijā viena kļūda, kas atstāja cerību uz augstu vietu. Finišu viņš sasniedza pēc 48 minūtēm un 39,2 sekundēm, kas ļāva viņam izcīnīt augsto ceturto vietu.

Rastorgujevs trešajā ugunslīnijā

Rastorgujevs pēdējā ugunslīnijā

Rastorgujevs finišē un nodrošina augstu vietu

Uzreiz pēc sacensībām, vēl nezinot sacensību rezultātus, Andrejs norādīja, ka divas kļūdas šaušanā – tas ir daudz. "Pieļāvu divas muļķīgas kļūdas stāvus," norādīja biatlonists. Trasi viņš raksturoja kā labu un uzsvēra, ka izcili nostrādājis serviss un komanda.

Rastorgujevs intervijā pēc finiša

Birkentāls startā devās ar 57. numuru. Pirmajā ugunslīnijā viņš bija pilnīgi precīzs. Otrajā ugunslīnijā diemžēl viena kļūda. Arī otrajā Renārs pieļāva vienu kļūdu. Birkentāls arī trešajā un ceturtajā šautuvē pieļāva pa kļūdai. Birkentāls no uzvarētāja atpalika deviņas minūtes un 16,5 sekundes. Šāds rezultāts ļāva viņam ierindoties 68. vietā.

Birkentāls startā

Aleksandrs Patrijuks startēja ar 68. numuru. Pirmajā ugunslīnijā viņš pieļāva divas kļūdas. Otrā šautuve vēl neveiksmīgāka – nopelnītas četras soda minūtes. Trešajā gan viņš bija pilnīgi precīzs, un tikpat veiksmīga bija viņa darbība arī pēdējā ugunslīnijā. No uzvarētāja Patrijuks atpalika 12 minūtes un 6,4 sekundes. Tas neļāva viņam pacelties augstāk par devīto desmitu – viņš finišēja 86. pozīcijā.

Pasaules čempionāts turpināsies ar mačiem jauktajā 1+1 stafetē, kā arī būs sacensības ar kopēju startu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti