Latvijas biatlonisti stafetē finišē 10. vietā, sasniedz sešos gados labāko rezultātu. Galvenie notikumi

Latvijas vīriešu biatlona kvartets piektdien ASV finišēja 10. vietā Pasaules kausa priekšpēdējā posma stafetē, sasniedzot sezonā labāko rezultātu. Iepriekš labākais rezultāts latviešiem bija iegūta 12. pozīcija, bet TOP10 pēdējoreiz tika sasniegts 2017./2018. gada sezonā, kad vēl startēja pašreizējais izlases treneris Ilmārs Bricis. 

Uzvarēja norvēģi Sturla Holms Legreids, Tarjei Bē, Johaness Tinjess Bē un Vetle Sjostads Kristiansens, neraugoties uz sapelnītiem trim soda apļiem. Otrās vietas ieguvēji itālieši atpalika 26,5 sekundes, bet vēl 0,8 sekundes lēnākais Vācijas kvartets nopelnīja vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena. Gan Itālijas, gan Vācijas komanda izmantoja astoņas papildu patronas. 

Latvijas komandā posmu veikšanas secībā startēja Renārs Birkentāls, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks un Andrejs Rastorgujevs. Patrijuks nopelnīja vienu soda apli, tomēr komanda bija gana ātra, lai iekļūtu TOP10. No uzvarētājiem Latvijas kvartets atpalika četras minūtes un 19,9 sekundes, šautuvēs izlietojot 11 papildu patronas.

Pirmā šaušana ar Renāra Birkentāla dalību 

Birkentāls pirmajā šaušanā guļus netrāpīja pirmajā mērķī, bet pietika ar vienu rezerves patronu, un trasē viņš atgriezās 17. vietā.

Otrā šaušana ar Renāra Birkentāla dalību 

Nākamajā šaušanā stāvus Renāram garām mērķim lidoja pēdējā lode, bet arī šoreiz viņš ar pirmo papildu patronu kļūmi novērsa un pakāpās uz 14. pozīciju. Mise stafeti pārņēma 13. vietā 42,7 sekundes aiz līderes Francijas, bet favorīti norvēģi pēc Sturlas Holma Legreida trim soda apļiem atkrita uz 18. pozīciju.

Līderu trešā šaušana 

Mise savā pirmajā ugunslīnijā šāva perfekti un tika augstāk uz 12. vietu uzreiz aiz Francijas.

Ceturtā šaušana ar Edgara Mises dalību 

Šaušanā stāvus Edgaram gan vajadzēja divas papildu patronas, kas neliedza viņam saglabāt 12. pozīciju. Mise stafeti Patrijukam nodeva 15. vietā nedaudz vairāk kā divas minūtes aiz vadību pārņēmušās Itālijas. 

Piektā šaušana ar Aleksandra Patrijuka dalību 

Patrijuks šaušanā guļus lika lietā vienu rezerves patronu un distancē atgriezās 13. vietā.

Līderu sestā šaušana

Neveiksmīga Aleksandram izvērtās šaušana stāvus ar nopelnītu soda apli, kas viņu atvirzīja uz 16. vietu, bet Johaness Tinjess Bē jau atguva vadību Norvēģijai.

Rastorgujevs pēdējo posmu sāka 16. pozīcijā jau vairāk nekā četras minūtes aiz līderes Norvēģijas.

Līderu septītā šaušana

Šaušanā guļus Andrejam vajadzēja divas papildu patronas, toties rezultātu tabulā viņš pakāpās uz 13. vietu.

Līderu astotā šaušana

Viena papildu patrona pēdējā šaušanā Rastorgujevu ilgi neaizkavēja un trasē viņš atgriezās 11. pozīcijā. Pretim uzvarai tikmēr droši tuvojās norvēģi.

Pusnaktī pēc Latvijas laika sievietes startēs sprintā, kur dalībnieču vidū būs arī Baiba Bendika, Sanita Buliņa un Annija Keita Sabule.

Posma turpinājumā sestdien Soldžerholovā Jūtas štatā stafetē startēs sievietes un būs sprints vīriešiem, bet svētdien gan kungi, gan dāmas sacentīsies iedzīšanā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti