Sporta ziņas

Latvijas hokeja Virslīgas spēlē HK "MOGO/LSPA" devītā uzvara sezonā

Sporta ziņas

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēle BK "Liepāja" - "AVIS UTILITAS Rapla"

IBU vadība norāda uz atbalstu Madonas bāzes attīstībai

Mērķē «Smeceres silā» rīkot biatlona Pasaules kausu, būvniecībā jāiegulda līdz 8 miljoniem eiro

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) prezidents Ūle Dālins vizītē Madonā apliecināja IBU ieinteresētību "Smeceres sila" attīstībā, lai bāzē, kas uzņēmusi Eiropas junioru čempionātu, varētu rīkot arī Pasaules kausa sacensības. Tam gan būtu nepieciešama būvniecība, kas varētu maksāt līdz astoņiem miljoniem eiro.

Biatlons ir viens no pasaulē apmeklētākajiem ziemas sporta veidiem – klātienē Eiropā sacensības vēro pat 50 tūkstoši skatītāju. Augstākā līmeņa sacensības jau notiek Latvijai kaimiņos Otepē, Igaunijā, kur 2027. gadā risināsies pasaules čempionāts. 

Lai izplestos plašāk pasaulē, biatlonā mērķis ir dubultot sportistu skaitu, un jaunas sacensību vietas ir IBU plāna daļa, Latvijas Televīzijai pastāstīja Dālins. Viņš uzsvēra, ka Madonā uz arvien augstāku starptautisku sacensību līmeni virzītos pakāpeniski, ceļot arī organizatorisko līmeni.

"Sacensības Madonā būs soli pa solim – sākumā IBU kausi, pasaules junioru čempionāts, Eiropas čempionāts," iespējamo attīstības līkni iezīmēja Dālins. "Runa nav tikai par bāzi, jāattīstās arī rīkošanā, lai uzņemtu Pasaules kausus."

Infrastruktūras būvēšanā IBU neiesaistās, bet piešķir finansējumu noteiktu sacensību sarīkošanai,

kas arī uzskatāms par atbalstu, paskaidroja "Smeceres sila" direktors Gunārs Ikaunieks. Madonai izdevīga ir arī starptautisku biatlona sacensību rīkošana Otepē.

"Tas ka Otepe [uzņem augsta līmeņa sacensības], ir ļoti labi, jo Starptautiskā Biatlona federācija šos posmus realizē blokos, ka vairāki posmi ir viens otram ļoti tuvu," uzsvēra Ikaunieks.

"Smeceres silā" nepieciešamo objektu izbūve maksātu 7–8 miljonus eiro, bet prioritāri būtu nepieciešami ieguldījumi divos virzienos, Latvijas Radio pastāstīja Ikaunieks. 

Gunārs Ikaunieks par "Smeceres silā" nepieciešamajiem ieguldījumiem
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

"Lieta numur viens ir tiesnešu māja, kas ir starta–finiša zonā. Šautuvē ir jāpalielina sniega depo apjoms," teica Ikaunieks. "Ja runā par Pasaules kausu, tur aktuāls – bet to var arī telšu veidā uzbūvēt – ir mediju centrs."  

Pasaules kausa sacensības "Smeceres silā" gan nav tuvākās nākotnes jautājums, jo domāt par to varētu sākt apmēram pēc sešiem gadiem uzsvēra Ikaunieks. Pagaidām plānā ir reģionālas starptautiskas junioru sacensības. 

Gunārs Ikaunieks par iespējām "Smeceres silā" rīkot Pasaules kausa sacensības
00:00 / 01:14
Lejuplādēt

"Kā minimums, tam ir vajadzīgi seši gadi – infrastruktūra, ir jāsarīko IBU kausa sacensības, un tālāk varam domāt par Pasaules kausu," paskaidroja Ikaunieks.

IBU vadības un Latvijas amatpersonu tikšanās
IBU vadības un Latvijas amatpersonu tikšanās

IBU delegācija Latvijā tikās ar Latvijas Olimpiskās komitejas, Ekonomikas ministrijas un Madonas pašvaldības vadītājiem.

KONTEKSTS:

"Smeceres sils" atbilst Eiropas junioru līmeņa sacensību rīkošanai  – 2023. gada februārī bāzē pirmo reizi Latvijā norisinājās Eiropas junioru čempionāts biatlonā. Jaunajā sezonā martā "Smeceres sils" uzņems Baltijas kausu biatlonā, bet nākamais lielais IBU pasākums paredzēts 2026. gada sākumā, rīkojot IBU junioru kausu.

Turpmāki ieguldījumi ļautu "Smeceres silam" iegūt A kategorijas licenci, kas pavērtu iespējas organizēt arī Pasaules kausa sacensības biatlonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti