Bendiku kļūdas šaušanā stāvus atvirza tālāk aiz laureātēm biatlona Pasaules kausā. Spilgtākie mirkļi

Baiba Bendika piektdien Norvēģijā sasniedza 21. vietu 15 kilometru individuālajā distancē, kur Latvijas sieviešu biatlona līdere pieļāva četras kļūdas šaušanā stāvus.

Uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējuma līdere norvēģiete Ingrida Lanmarka Tandrevolda, finišā par 28,8 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju Zviedrijas biatlonisti Elviru Ēbergu. Uzvarētājai 32,0 sekundes zaudējusī norvēģiete Ida Liena noslēdza trijnieku uz pjedestāla. Bez soda minūtēm par kļūdām šaušanā neiztika arī laureātes – Tandrevolda un Liena netrāpīja vienā mērķī, savukārt Ēberga kļūdījās divreiz. 

Baibas Bendikas pirmā šaušana

Pirmajā šaušanā guļus Bendika trāpīja visos mērķos, apliecinot gatavību cīnīties par augstu vietu.

Baibas Bendikas otrā šaušana

Ne tik veiksmīga Baibai bija nākamā ugunslīnija, šaujot stāvus, kur divi neskarti mērķi Baibas rezultātam pieplusoja divas soda minūtes. 

Baibas Bendikas ceturtā šaušana

Otrā šaušana guļus Baibu nepievīla – pieci aizvērti mērķi ļāva uzlabot pozīcijas rezultātu tabulā. Pēdējā ugunslīnijā Bendika šāva ilgāk, tomēr arī tas nepalīdzēja izvairīties no vēl divām kļūdām.

Saruna ar Baibu Bendiku

Bendika pēc finiša intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka rezultātu visvairāk ietekmēja smagais trases stāvoklis, jo uz pašķīdušā un daudz kur nelīdzenā seguma nebija īsti, kur atpūtināt kājas, un tas ietekmēja rezultātu šaušanā. Baiba paskaidroja, ka centās šaut uzmanīgi, tomēr četri mērķi palika neskarti.

Saruna ar Sanitu Buliņu

Savukārt Buliņa atzina, ka viņai četri nesašauti mērķi ir labs sniegums šaušanā, bet trasē bija iespējas uzlabot rezultātu slēpošanā, atrodot cietākas un mazāk cietušas sniega virsmas. 

Sanita Buliņa ar četrām kļūdām šaušanā finišēja 61. vietā, savukārt Annija Keita Sabule nesašāva vienu mērķi un 84 dalībnieču konkurencē ieguva 65. vietu, kas ir atkārtots viņas labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās. 

Sākotnēji pirmais starts Oslo dāmām bija paredzēts ceturtdien, bet sacensības pārcēla dienu vēlāk nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ. Arī piektdien sacensības sākās ar pusstundas kavēšanos. 

Vēlāk piektdien individuālajā distancē startēs vīrieši, distances ar kopīgu startu kungiem un dāmām notiks sestdien, bet posma noslēgumā svētdien Oslo risināsies jauktā klasiskā un 1+1 stafete. 

Pēc posma Norvēģijā līdz Pasaules kausa sezonas noslēgumam vēl atliks divi posmi ASV un Kanādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti