Zībarts turpinās vadīt Latvijas sieviešu basketbola izlasi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde atzina par ļoti labu sieviešu valstsvienības startu 2017. gada Eiropas čempionātā, kur komanda kvalificējās 2018.gada Pasaules kausa izcīņai, un piedāvāja izlases galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam pagarināt līgumu līdz 2019. gadam, trešdien informēja LBS. Zībarts nekavējās piedāvājumam piekrist.

LBS prezidents Valdis Voins uzsvēra, ka lielākā daļa valdes Eiropas čempionāta spēles vēroja klātienē un ieguva daudz pozitīvu emociju. Ņemot vērā komandas līderu lokā notikušās pārmaiņas, vairāku spēlētāju veselības problēmas, kā arī aso konkurenci Eiropas labāko komandu vidū, sieviešu valstsvienības 6. vieta Eiropas čempionātā un izcīnītā ceļazīme uz Pasaules kausa turnīru tika novērtēts kā ļoti labs sasniegums, sacīja Voins.

LBS valde augstu vērē trenera Zībarta ieguldījumu komandas jaunā modeļa izveidošanā un nolēma piedāvāt viņam vadīt sieviešu valstsvienību arī 2018. gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā un 2019. gada Eiropas čempionātā.

"No trenera gaidām konkrētu darba plānu, lai kvalitatīvi sagatavotos nākamajiem lielajiem turnīriem. Savukārt Basketbola savienība centīsies izmantot valstsvienības panākuma pozitīvo rezonansi, lai nostiprinātu sieviešu basketbola pozīcijas pašvaldībās, palielinātu basketbola nodarbībās iesaistīto meiteņu skaitu un uzlabotu darba apstākļus mūsu izlases komandām," pauda Voins.

Savukārt Zībarts sacīja, ka piedāvājums turpināt vadīt sieviešu valstsvienību ir labākais novērtējums iepriekšējos divos gados paveiktajam. "Komandu gaida divi atbildīgi starti – debija Pasaules kausa izcīņā un Eiropas čempionāts, kura grupu turnīrs notiks Latvijā. Centīsimies izdarīt visu iespējamo, lai parādītu labāko sniegumu un godam pārstāvētu Latviju," teica treneris.

Valdei iesniegtajā pārskatā par divu gadu veikumu Zībarts detalizēti iepazīstināja ar darba gaitu un apsvērumiem, kas ietekmējuši komandas komplektēšanu un taktikas izvēli, kā arī konkrētiem taktiskajiem risinājumiem finālturnīra izšķirošajās spēlēs. Viņš akcentēja nepieciešamību izstrādāt medicīniskā monitoringa sistēmu, lai sezonas laikā sekotu valstsvienības spēlētāju veselības stāvoklim un organizētu savlaicīgu savainojumu ārstēšanu.

Latvijas basketbolistes 2017. gada Eiropas čempionātā Čehijā Zībarta vadībā izšķirošajā spēlē par iekļūšanu Pasaules kausa izcīņā uzvarēja Itāliju, bet spēlē par 5.vietu piekāpās turcietēm.

Latvijas sieviešu valstsvienība kopš neatkarības atjaunošanas astoņas reizes ir spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīros, tai skaitā pēdējos septiņos pēc kārtas. Augstākais sasniegums ir 2007.gadā iegūtā 4. vieta, kas pavēra iespēju kvalificēties Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti