Zībarts sākotnējā Latvijas izlases kandidātu sarakstā iekļauj 20 basketbolistes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts nosaucis 20 basketbolistes, kuras pretendē uz dalību Pasaules kausa izcīņā, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Pirmajā darba cēlienā no 4. līdz 10.jūnijam piedalīsies 14 spēlētājas, un īso treniņnometni noslēgs "Rozā lentītes" spēle ar Somijas izlasi, kas 10.jūnijā notiks "Daugavas" sporta namā. Pēc vasaras atvaļinājuma 6.augustā treniņnometnē pulcēsies 16 spēlētājas. Gatavošanās posmā sieviešu valstsvienība aizvadīs desmit pārbaudes mačus ar elites klases komandām, tai skaitā piecas spēles Rīgā.

Jūnija treniņnometnē izlases rindās būs Ilze Jākobsone, Laura Puriņa (abas - "Liepājas papīrs"/LSSS), Ieva Krastiņa, Baiba Eglīte, Kate Krēsliņa (visas - "TTT Rīga"), Kitija Laksa (Dienvidfloridas Universitāte, NCAA), Dita Rozenberga (Batipaljas "Treofan", Itālija), Luīze Šepte, Janeta Rozentāle (abas - "TTT Rīga - Juniores"), Digna Strautmane (Sirakjūsas Universitāte, NCAA), Aija Putniņa ("Mersin BB", Turcija), Aija Brumermane (Bretaņas "Landerneau", Francija), Kristīne Vītola (Gdiņas "Basket 90", Polija) un Marta Miščenko (Vingeitas Universitāte, NCAA).

Savukārt augustā izlasei pievienosies Anete Šteinberga (Brenas "Etixx Mithra Castors", Beļģija), Elīna Dikeulaka (Vroclavas "Šlenza", Polija), Gunta Baško ("TTT Rīga"), Paula Strautmane (Kvinnipakas Universitāte, NCAA), Sabīne Dukāte (Saskačevanas Universitāte, Kanāda) un Zenta Meļņika (Miškolcas "Diosgyori VTK", Ungārija).

No visām kandidātēm visbagātākā pieredze ir Baško, kura piedalījusies septiņos Eiropas čempionātos un 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs. Viņa izlasē aizvadījusi 184 spēles.

Pērn Eiropas čempionātā Mārtiņa Zībarta vadītā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu, iegūstot ceļazīmi uz Pasaules kausu. Tā kā Eiropas čempionāta pirmajā pieciniekā iekļuva arī Pasaules kausa finālturnīra rīkotājvalsts Spānija, pie ceļazīmes tika arī sestā spēcīgākā kontinenta valstsvienība. Mazajā pusfinālā par 5.-8.vietu Eiropas čempionātā latvietes dramatiskā cīņā ar 68:67 uzvarēja Itāliju un iekļuva pirmajā sešiniekā, tiekot arī pie ceļazīmes uz Pasaules kausu.

"No 12 Eiropas čempionātā spēlējušajām basketbolistēm kandidātu sarakstā ir 11. Trūkst tikai Annas Dreimanes, kura šosezon savas augstskolas komandā nespēlēja un nav izrādījusi vēlmi šovasar pretendēt uz vietu valstsvienībā. Rūpīgi sekoju visu Latvijas labāko basketbolistu gaitām Latvijā, Eiropā un Ziemeļamerikā. Prieks, ka lielākajai daļai sezona bijusi veiksmīga, un labās emocijas, kas pērnvasar tika iegūtas Eiropas čempionātā, sekmējušas spēlētāju karjeras klubos. Taču tas nenozīmē, ka vieta komandā visām jau garantēta. Ar viņām konkurēs gan pieredzējušas spēlētājas, kuras dažādu iemeslu dēļ pērn valstsvienībā nespēlēja, gan jaunās basketbolistes," LBS citē Zībarta teikto.

Latvijas izlases stūrmanis pauž cerību, ka pieredzējušās basketbolistes, kuras atgriezušās valstsvienības kandidātu sarakstā, būs tikušas galā ar savainojumiem.

"Uzbrucēja Dita Rozenberga pērn, visticamāk, būtu spēlējusi Čehijā, ja vien pārbaudes mačā Rīgā nebūtu sarāvusi ceļgala krusteniskās saites. Rehabilitācija bijusi veiksmīga, Dita jau paguvusi debitēt Eirolīgā Beļģijas čempionvienības sastāvā, bet sezonas beigas nospēlēja Itālijā. Baiba Eglīte pērn nebija gatava uzsākt gatavošanās ciklu veselības problēmu dēļ, kuras veiksmīgi atrisinājām "TTT Rīga" klubā sezonas laikā.. Centra spēlētāja Zenta Meļņika, kura šosezon spēlēja Ungārijā, ir gatava pēc gada pauzes atgriezties un palīdzēt valstsvienībai," stāsta Zībarts.

Kandidātu vidū iekļautas arī četras potenciālās debitantes.

"Formāli debitantu statuss neattiecas uz 19 gadus veco Dignu Strautmani un 18 gadus veco Luīzi Šepti, kuras jau aizvadījušas attiecīgi četras un vienu pārbaudes spēli valstsvienības sastāvā. Dignai bijusi veiksmīga debijas sezona ASV studentu basketbolā, Luīze, kā arī 18 gadus vecā Janeta Rozentāle bija "TTT Rīga - Juniores" līderes Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā. Visas trīs šovasar spēlēs arī Latvijas U-20 izlasē, bet uzaicinājums uz valstsvienību nav jāvērtē kā avanss - visām būs iespēja pierādīt savu noderību. Komandai vajadzīgas ne tikai līderes - arī spēlētājas, kuras dažās minūtēs var veikt specifiskus uzdevumus," uzsver Zībarts.

Tāpat viņš uzsver, ka divkārtējai Eiropas U-20 čempionāta bronzas ieguvējai Laurai Puriņai bija veiksmīga sezona Latvijas vicečempioņu "Liepājas Papīrs"/LSSS sastāvā.

"Valstsvienībai varētu noderēt Lauras prasme agresīvi spēlēt aizsardzībā, ar ko viņa savulaik izcēlās jaunatnes izlasēs. Piecu Eiropas jaunatnes čempionātu dalībniecei Sabīnei Dukātei bijušas labas sezonas Kanādā. Laba snaipere, kura var darboties arī saspēles vadītājas pozīcijā - būs interesanta atkalredzēšanās. Gribēju, lai tas notiktu jau jūnijā, bet patlaban viņa rehabilitējas pēc operācijas, tāpēc tiksimies augustā. Marta Miščenko savulaik spēlējusi U-16 izlasē, bet jau agri aizbrauca uz ASV. Pēdējos gadus spēlējusi NCAA otrajā divīzijā. Pēc video redzētā - klasiska, fiziski spēcīga centra spēlētāja. Klātienē jānovērtē, ko viņa varēs izdarīt pieaugušo basketbolā," skaidro Zībarts.

Treniņnometnē jūnijā galvenais uzdevums būs novērtēt, kā jaunās spēlētājas iekļaujas komandā - uztver prasības, taktiskos uzdevumus.

"Atkarībā no treniņos un spēlēs redzētā, pieņemsim lēmumu, kuras spēlētājas uzaicināt uz treniņiem augustā. Protams, "Rozā lentītes" spēlē gribam iepriecēt līdzjutējus ar labu basketbolu un uzvaru," atzīmē Zībarts.

Kā vēstīts, sieviešu basketbola izlase, gatavojoties Pasaules kausa izcīņai, pārbaudes spēlēs tiksies ar Eiropas spēcīgākajām valstsvienībām, kā arī Kanādu un Austrāliju.

"Pārbaudes spēļu grafiks būs optimāls. Rīgas turnīrā būsim iespējami labākajā sastāvā - ierindā būs arī Kitija Laksa un Digna Strautmane, kurām tūlīt pēc tam jābūt savās augstskolās. Labi turnīri Spānijā un pēc tam Francijā, kur atkal ierindā būs visas labākās. Sagatavošanās posmu noslēgs divas spēles Rīgā ar Grieķijas izlasi, bet Tenerifē divas dienas pirms Pasaules kausa starta spēlēsim ar Kanādas izlasi, kas stila ziņā ir tuvu ASV komandai. Neizdevās noorganizēt pārbaudes mačus ar Āzijas un Āfrikas komandām, bet mūsu pirmās pretinieces Ķīnas basketbolistes stila ziņā patiesībā ir tuvāk eiropietēm nekā, piemēram, Japānai," secina Zībarts.

Galvenajam trenerim turpinās palīdzēt Aigars Nerips, kā arī valstsvienības štābam pievienosies Guntis Endzels.

"Viņš jau pērn debitēja sieviešu basketbolā, būdams viens no U-20 sieviešu izlases treneriem, un arī šogad palīdzēs trenerim Neripam darbā ar U-20 komandu. Artūra Visocka-Rubeņa līdzdalība atkarīga no tā, kā veidosies viņa karjera klubā. Par fizisko sagatavotību gādās Ēriks Visockis," atklāj Zībarts.

Jūnija sākumā basketbolistes pulcēsies uz nedēļu ilgu treniņnometni, ko noslēgs tradicionālā "Rozā lentītes" spēle - 10. jūnijā sporta namā "Daugava" ar Somijas izlasi.

Savukārt gatavošanās Pasaules kausa izcīņai sāksies 6.augustā, bet no 17. līdz 19.augustam Rīgā "Elektrum" Olimpiskajā sporta centrā notiks pārbaudes turnīrs, kurā Latvijas komanda cīnīsies ar Zviedrijas, Krievijas un Ukrainas komandām.

Augusta un septembra mijā Latvijas valstsvienība piedalīsies pārbaudes turnīrā Spānijas pilsētā Valensijā. Pusfinālā paredzēta spēle ar Eiropas vicečempionēm Francijas basketbolistēm. Atkarībā no rezultāta, otrajā dienā būs jāspēlē ar Eiropas čempionvienību Spāniju vai bronzas ieguvējām Beļģijas basketbolistēm.

No 7. līdz 9.septembrim trīs komandu turnīrā Parīzē Latvijas izlases pretinieces būs Francijas un Austrālijas basketbolistes. Savukārt 14. un 15.septembrī Latvija Rīgā spēlēs ar 2017.gada Eiropas čempionāta ceturto labāko komandu Grieķijas izlasi.

Divas dienas pirms Pasaules kausa izcīņas turnīra Tenerifē Latvijas komanda spēlēs ar FIBA Amerikas zonas čempioni Kanādas izlasi.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

Pasaules kausa izcīņa no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Kāda Latvijas basketboliste iepriekšējoreiz Pasaules kausā spēlējusi 1983.gadā, kad ar PSRS izlasi zeltu guva Uļjana Semjonova. Gan Semjonova, gan Skaidrīte Smildziņa karjeras laikā kļuva par trīskārtējām pasaules čempionēm, kamēr pa vienam zeltam izcīnīja Silvija Krodere un Helēna Hehta, bet reizi pie sudraba tika Dzidra Karamiševa.

Latvijas dāmu izlase ceļazīmei uz Pasaules kausu tuvu bija vēl divas reizes, taču tad pie kārotās iespējas netika.

Iepriekšējās divās Pasaules kausa izcīņās triumfēja ASV.

Basketbolistes, kuras izlases rindas papildinās augustā: Anete Šteinberga (Brenas "Etixx Mithra Castors", Beļģija), Elīna Dikeulaka (Vroclavas "Šlenza", Polija), Gunta Baško ("TTT Rīga"), Paula Strautmane (Kvinnipakas Universitāte, NCAA), Sabīne Dukāte (Saskačevanas Universitāte, Kanāda), Zenta Meļņika (Miškolcas "Diosgyori VTK", Ungārija).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti