Sporta fani – inteliģenti, sporta veidu saprotoši un lieli patrioti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Sporta fani ir atsevišķu fanu grupa, kuru nevar salīdzināt ne ar vienu citu. Ar savu atbalstu un kaislīgo attieksmi viņi uzlādē un ļoti bieži pavada savu komandu līdz uzvarai.

“Iedomājieties paši – mēs spēlējām Turcijā 12,5 tūkstošu klātbūtnē, un visi ir pret mums. Bet mēs un sestais spēlētājs…” basketbolists Jānis Blūms allaž pasaka paldies faniem par atbalstu, tāpat kā citi sportisti un arī treneri.

Latvijas fani atbalsta savus sportistus priekos un bēdās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Arī Mārtiņš Zībarts pēc aizvadītā turnīra nav izņēmums, lūk, ko viņš teica pēc paša trenētās Latvijas sieviešu basketbola izlases debijas Pasaules kausa izcīņā Tenerifē: “Spēlējām kā mājās. Mums bija pilna tribīne aizmugurē, un fanu atbalsts bija fantastisks. Tā kā paldies līdzjutējiem, ka te ir atbraukuši.”

Latvijas sporta līdzjutēji ir inteliģenti, sporta veidu saprotoši un lieli patrioti. Tā īsumā var raksturot sarkanbaltsarkano kori, kas redzams gan “Arēnā Rīga”, gan arī citās sporta bāzēs Latvijā. Izbraucot uz pasaules čempionātu hokejā, gan biežāk var sastapt iesilušos, taču arī šo sērgu var ierobežot ar likumiem.

Ja pēc neveiksmīgas spēles, piemēram, angļu futbola fani izgāž dusmas uz ielās stāvošajām automašīnām, tad latviešu fani pat pēc zaudējuma turpina tribīnēs skandēt: “Latvija, Latvija!” Tas bija vērojams Tenerifē, kad pārliecinošais zaudējums ASV nebija sabojājis faniem noskaņojumu.

Dinārs Kvedovs ir viens no viņiem, reizēm pat apvienojot līdzi jušanu ar izlases menedžera darbu. Viņš atrada iespēju, ka savus nepiepildītos bērnības sapņus realizēt, esot tribīnēs un komandu tuvumā.

Sporta līdzjutējs Jānis Skaris jau ilgtermiņā atbalsta Latvijas sportistus, arī izbraukuma spēlēs un ārzemēs, un kā vēsturiskas liecības ir spēlētāju afišas ar parakstiem. Viņš uzteic basketbola saimi, kas bieži vien piešķir biļetes vai nu ar atlaidēm, vai pat par brīvu. Atbalsts, lai arī nav liels, tomēr jūtams. Viņš bija arī Tenerifē līdzi just meitenēm un atzina, ka, lai gan spēlētājām šajā turnīrā nepaveicās, tā būs laba pieredze turpmākajai darbībai.

Zīmīgi, ka tieši Pasaules kausa izcīņa basketbolā dāmām Tenerifē kļuva arī par katalizatoru, lai savā sporta draugu klubā apvienotos ārzemju latvieši. Tieši pēc atgriešanās mājās no Tenerifes Īrijā un Lielbritānijā dzīvojošie Latvijas sportistu atbalstītāji kopīgiem spēkiem nodibināja sporta draugu klubu “Thunder”. Starp dibinātājiem ir 12 latvieši un viens īrs, kurš arī kļuvis par Latvijas sporta atbalstītāju.

Viens no dibinātājiem Imants Mālmanis norāda, ka SDK “Thunder” savās rindās aicina arī citās valstīs mītošos Latvijas sporta atbalstītājus.

Šāds pavērsiens nav nekas neparasts, jo jau pasaules čempionāta hokejā laikā, kas maijā norisinājās Dānijā, bija uzskatāmi redzams, ka tribīnes sarkanbaltsarkanās krāsās iekrāsoja tieši ārzemēs mītošie latvieši. Arī Pasaules kausa izcīņa Tenerifē nebija izņēmums – saulainajā salā pulcējās ne tikai fani no Latvijas, bet arī Īrijas, Lielbritānijas, Islandes, Vācijas un pat Krievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti