Latvijas ratiņbasketbolisti pēc iekļūšanas Eiropas čempionāta elitē piekāpjas Turcijai

Latvijas ratiņbasketbola izlase, kas jau izcīnīja ceļazīmi uz Eiropas čempionāta augstāko divīziju, otrdien cīņā par pirmo vietu B divīzijā piedzīvoja neveiksmi. Latvija finālā ar 34:84 piekāpās Turcijai un B divīzijā ieņēma otro vietu.

Kārlis Gabranovs, gūstot 24 punktus un izcīnot astoņas atlēkušās bumbas, bija rezultatīvākais Latvijas izlasē.

Turcijas izlasē, kas triumfēja B divīzijā, Mučahits Gunaidins izcēlās ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Jau ziņots, ka pirmdien pusfinālā latvieši ar rezultātu 70:61 uzvarēja čempionāta saimnieci Bosniju un Hercegovinu, pirmo reizi vēsturē iekļūstot augstākajā divīzijā.

A divīzijas turnīrs norisināsies nākamgad Roterdamā, Nīderlandē.

Jau ziņots, ka apakšgrupā Latvijas ratiņbasketbolisti uzvarēja visās trīs spēlēs - 56:53 pār Slovēniju, 66:40 pār Īriju un 61:44 pār Serbiju. Savukārt ceturtdaļfinālā ar rezultātu 53:48 tika pārspēta Beļģija.

Katras grupas divas labākās komandas ceturtdaļfinālā turpināja cīņu par pirmo vietu un divām ceļazīmēm uz A divīzijas turnīru.

Latvijas ratiņbasketbola izlasi Eiropas čempionātā otro reizi vada Lietuvas speciālists Nerijus Venckus.

Pieci ratiņbasketbolisti šosezon spēlējuši profesionālajās komandās Rietumeiropā: Raimunds Beginskis, Ralfs Bundziņš un Dmitrijs Rukavišņikovs Itālijā, Kārlis Podnieks Vācijā, Kārlis Gabranovs Francijā.

Eiropas čempionāta B divīzijā 2016.gadā Latvijas izlase izcīnīja piekto vietu, 2018.gadā - astoto vietu, bet pērn - trešo vietu. Beginskis tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju, bet izlases kapteinis Podnieks tika iekļauts turnīra simboliskajā pieciniekā.