Latvijas basketbolistes sāk gatavoties Pasaules kausa izcīņai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība uzsākusi oficiālo treniņnometni, gatavojoties debijai Pasaules kausa izcīņā, kas 22. septembrī sāksies Tenerifē. Līdz pārbaudes turnīram Rīgā ar izlasi trenēsies visas 17 kandidātes, pēc tam sastāvs tiks samazināts, lai galveno uzmanību veltītu pamatsastāva iespēlēšanai.

Pasaules kausā Latvijas izlases pretinieces būs Ķīnas , ASV un Senegālas valstsvienības. Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins apstiprināja, ka visas sieviešu valstsvienības spēlētājas ir apdrošinātas.

Latvijas basketbolistes sāk gatavoties Pasaules kausa izcīņai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts par komandas mērķiem pirms sacīkstēm skaļi nerunā, vien piebilda, ka sauklis “soli pa solim” vēl joprojām ir aktuāls.

Viena no jaunās paaudzes spēlētājām Kate Krēsliņa ar nepacietību gaida Pasaules kausa izcīņu, un pauda cerību tikt sastāvā un iegūt treneru uzticību.

“Lai komanda ir vienota un spēlē kā komanda, tad jau rezultāts neizpaliks. Tā kā basketbols ir viena no manas dzīves sastāvdaļām, tad tas ir viens no maniem mērķiem - tikt uz Pasaules kausu,” sacīja Krēsliņa: piebilstot: “Mums ir lielisks treneru korpuss.

Galvenais treneris Mārtiņš Zībarts kā personība ir ļoti mierīgs, un tas, manuprāt, ir veids, kā strādāt ar sievietēm.”

Tas meitenēm palīdzot pārvarēt lampu drudzi un izdarīt visu, nebaidoties, ka treneri varētu bļaustīties un pārmest par kādu kļūdu.

Četrām no izlases kandidātēm – Guntai Baško, Aijai Putniņai, Elīnai Dikeulaku un Aijai Brumermanei – ir olimpisko spēļu pieredze, bet Digna Strautmane startējusi U19 Pasaules kausa izcīņā.

Elīna Babkina, kura pēc laulībām kļuvusi par Dikeulaku, atzina, ka, viņasprāt, izlases spēks ir tajā, ka visas meitenes var iemest un ātrā spēle ir arī jāizmanto. “Tas mums būs izaicinājums,” pauda Elīna, norādot, ka šī ir pirmā reize, kad Latvijas sieviešu basketbola izlase piedalīsies Pasaules kausa izcīņas turnīrā.

“Mums jābūt ļoti priecīgām par iespēju spēlēt Latvijas izlasē un pārstāvēt savu valsti,”

izteicās basketboliste, piebilstot, ka katras basketbolistes sapnis ir spēlēt valstsvienībā un paveikt kaut ko būtisku valsts labā.

Zībarts atklāja, ka gaidāmajam turnīram visaktīvāk šobrīd gatavojas Latvijas pirmā pretiniece Ķīna. Viņaprāt, tā būs vai nu ļoti labi saspēlējusies komanda, vai arī ilgā kopā būšana būs atstājusi negatīvas sekas.

Šobrīd vismazāk informācijas ir par Senegālas dāmām, savukārt ASV valstsvienībā ir daudz zvaigžņu, bet šai izlasei būs visīsākais sagatavošanās periods.

Viena no Latvijas izlases līderēm Anete Šteinberga atzina, ka ļoti iedvesmojusies no Latvijas U-18 puišu izlases izcīnītās sudraba medaļas Eiropas čempionātā. Komandā spēlēja viņas brālis Mārcis, bet nu ir pati gatava doties laukumā kopā ar citām dāmām. Runājot par gaidāmajām pretiniecēm, Šteinberga atzina, ka, viņasprāt, Senegālas izlases spēlētājas būs ļoti atlētiskas, bet cer, ka izdosies apspēlēt ar taktisko gudrību. “Kad nāks Amerika pretim, vēsu prātu spēlēt, nestresot, nenākt ar nolaistām rokām.

Mums ir jāpierāda, ka mēs šeit, Latvijā, arī protam spēlēt basketbolu,” uzsvēra Šteinberga.

Gatavošanās posmā paredzētas desmit pārbaudes spēles. Jau nākamnedēļ no 17. līdz 19. augustam “Elektrum Olimpiskajā centrā” notiks turnīrs, kurā piedalīsies Krievijas, Zviedrijas un Ukrainas izlases. Bet augusta beigās un septembra sākumā dāmas piedalīsies turnīrā Valensijā. Pēc tam no 7. līdz 9 septembrim sieviešu basketbola izlases dosies uz Parīzi, bet satikšanās ar pašmāju publiku būs septembrī, kad Latvijas izlase cīnīsies pārbaudes spēlē ar Grieķiju. Pārbaudes spēļu ciklu Zībarta trenētā komanda noslēgs 19. septembrī jau Tenerifē, kad aizvadīs pārbaudes spēli ar Kanādu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti