ASV basketbolistes bez sarežģījumiem sasniedz Pasaules kausa finālu, tiksies ar Ķīnu

ASV sieviešu basketbola izlase piektdien Pasaules kausa pusfinālā ar 83:43 uzveica kanādietes, pārliecinoši nodrošinot dalību titula mačā, kur tiksies ar Ķīnas valstsvienību, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Ķīnas izlases iekļūšanu finālā)
Jau pirmajā ceturtdaļā ASV iekrāja 20 punktu pārsvaru (27:7), kas spēles turpinājumā netika apdraudēts. Uzvarētājām Brenna Stjuarte guva 17 punktus, bet Adža Vilsone pievienoja 15 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Kanādas izlasē nevienai spēlētājai punktu guvums nesasniedza divciparu skaitli.

Finālā ASV valstsvienība sestdien Sidnejā tiksies ar ķīnietēm, kas vēlāk piektdien spraigā spēles galotnē nodrošināja uzvaru 61:59 pār mājiniecēm austrālietēm. Uzvaru Ķīnai pēdējās sekundēs nodrošināja Sijui Vanas divi realizēti soda metieni.

Ķīnas izlasē Sjui Haņa guva 19 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, turpretim austrālietēm rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Samanta Vitkomba.

Pusfinālos zaudējušās komandas sestdien tiksies spēlē par bronzu.

Turnīrā galvenā favorīte ASV izlase pretendē 11. reizi izcīnīt Pasaules kausu un nopelnīt ceturto trofeju pēc kārtas. Amerikānietes Pasaules kausa turnīros nav cietušas neveiksmi kopš zaudējuma Krievijai pusfinālā 2006. gadā.

Pasaules kausa finālturnīrā startēja 12 valstsvienības, kas sākotnēji bija sadalītas divās grupās. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā.