Latvijas hokeja Virslīgas spēlē "Zemgale/LBTU" pieveic HK "Kurbads"

FIBA drīzumā izziņos Latviju, Spāniju, Grieķiju un Puertoriko kā 2024. gada Parīzes OS kvalifikācijas rīkotājas

TTT basketbolistes uzvar Pirejas "Olympiacos" un nodrošina pirmo vietu Eiropas kausa F grupā

«TTT Rīga» basketbolistes Eirokausa grupā uzvar piektajā spēlē pēc kārtas

Latvijas čempionvienība basketbolā "TTT Rīga" trešdien FIBA Eirokausa spēlē tika pie panākuma, svinot piekto uzvaru pēc kārtas, un nodrošināja pirmo vietu savā apakšgrupā. "TTT Rīga" F apakšgrupas mačā savā laukumā ar rezultātu 59:55 pārspēja Kristīnes Vītolas pārstāvēto Grieķijas vienību Pirejas "Olympiacos".

Latvijas komandā rezultatīvākā ar 23 punktiem un piecām bumbām zem groziem bija Kira Lamberte, kamēr Margo Klavo pievienoja vēl 16 punktus un astoņas bumbas zem groziem. Starp viešņām Vītola izcēlās ar 11 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet par rezultatīvāko ar 18 gūtajiem punktiem kļuva Eleanna Kristinaki.

Rīdzinieces sāka maču ar izrāvienu 7:0, taču pirmās ceturtdaļas turpinājumā viešņām izdevās samazināt mājinieču pārsvaru līdz četriem punktiem. Otrajā ceturtdaļā rīdziniecēm izdevās vienubrīd iekrāt +10, tomēr Pirejas vienība ceturtdaļas pēdējā minūtē veica nelielu izrāvienu, ļaujot laukuma saimniecēm doties pārtraukumā tikai ar +5.

Trešās ceturtdaļas ievadā pretinieces izlīdzināja rezultātu (31:31), bet spēles turpinājumā rīdzinieces atguva vadību un nosargāja to līdz pat finālsvilpei.

Pulvere pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka ikviena "TTT Rīga" spēlētāja apliecināja spēju iet laukumā un paveikt savu darbu, lai komanda kopīgiem spēkiem gūtu panākumu.

F apakšgrupā Latvijas klubam, kas jau nodrošinājis pirmo vietu grupā un vietu izslēgšanas spēlēs, ir piecas uzvaras piecās spēlēs, Turcijas vienība "Melikgazi Kayseri" tikusi pie trīs panākumiem, divās cīņās uzvarējusi "Olympiacos", bet visos piecos mačos zaudējusi Slovākijas komanda "Ružomberok".

Rīdzinieces iepriekšējos mačos divas reizes guva virsroku pār "Ružomberok" (81:56 un 71:54), kā arī viesos pārspēja "Olympiacos" (77:68) un "Melikgazi Kayseri" (80:60).

Nākamajā trešdienā grupu turnīra pēdējā spēlē "TTT Rīga" mājās uzņems Kajseri komandu.

"TTT Rīga" sezonas sākumā nepārvarēja FIBA Eirolīgas kvalifikāciju, tādējādi sezonu turpina pēc spēka otrajā klubu turnīrā Eiropā.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēles sāksies decembra vidū un risināsies piecās kārtās, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā.

Pagājušajā sezonā "TTT Rīga" ne Eirolīgā, ne Eirokausā nespēlēja, taču ieņēma pirmo vietu Baltijas Sieviešu basketbola līgā (BSBL) un Latvijas čempionātā.