Viļņas «Wolves» nezaudē cerības uz basketbolista Žagara atgriešanos ierindā vēl šosezon

Smagas ceļgala traumas dēļ Artūra Žagara sezona basketbolā varētu būt priekšlaicīgi beigusies, tomēr viņa pārstāvētās Viļņas "Wolves" prezidents Rimants Kaukēns sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka klubā vēl nesteidz norakstīt spēlētāja izredzes atgriezties laukumā jau pašreizējās sezonas beigās.

ĪSUMĀ:

Precīzāk par Žagara rehabilitācijas prognozēm varēs runāt pēc spēlētājam Turcijā paredzētās operācijas, jo pat mūsdienīgas diagnostikas iespējas ne vienmēr nodrošina ārstiem perfektu informāciju par traumu, paskaidroja Kaukēns. Ja Žagaram tiešām būs tikai jau konstatētie kreisā ceļgala iekšējo sānu saišu bojājumi, viņa atgriešanās laukumā pašreizējās sezonas beigās varētu kļūt par reālu scenāriju.

Rimants Kaukēns par Artūra Žagara traumu (angļu valodā)
00:00 / 05:17
Lejuplādēt

Kopš Žagara gūtās traumas pagāja vairākas dienas, līdz "Wolves" sniedza informāciju par spēlētāja veselības stāvokli. Kaukēns pauzēšanu izskaidroja ar vēlmi klubā uzklausīt vairāku ārstu viedokli. Uzreiz daudz kas nebija pilnīgi skaidrs, un arī pašlaik nevar droši apgalvot, ka par Žagara ceļgalu ir precīza un vispusīga diagnoze, paskaidroja Kaukēns.

Kluba prezidents apstiprināja, ka Žagaram tiks veikta operācija un tā notiks Turcijā, jo spēlētājam ir līgums ar Stambulas "Fenerbahce". Viļņas klubā cer uz Artūra ātru atlabšanu, bet

pašlaik ir priekšlaicīgi minēt, kas atklāsies operācijā.

Ja būs sarautas tikai ceļgala iekšējās sānu saites, traumu varētu sadziedēt četros mēnešos, sacīja Kaukēns. Viņš paskaidroja, ka pēc magnētiskās rezonanses attēliem ir vēl neskaidrības, un gala aina būs redzama tikai ķirurgam operācijas laikā.

Kaukēnam basketbolista gaitās Itālijā plīsušu saiti konstatēja tika piektajā magnētiskās rezonanses reizē, un Žagara diagnostikas precizitāti viņš vērtēja piesardzīgi. 

"Artūram būs nepieciešama operācija," teica Kaukēns."Varbūt būs labāks rezultāts un atlabšana nekā prognozes par izkrišanu uz visu sezonu, bet pašlaik pēc operācijas, kas tiks veikta, viņš varētu būt ārā uz visu sezonu. Taču cerība ir. Tajā pašā laikā jārēķinās, ka situācija var izvērsties arī tā, ka Artūrs nespēlēs 10 mēnešus."

"Wolves" prezidents sagaida Žagara atgriešanos pēc savainojuma sadziedēšanas vislabākajā formā. 

"Viņš [Žagars] ir cīnītājs, un man nav šaubu, ka viņš atgriezīsies tāds, kādu viņu zinām," teica Kaukēns. "Pašlaik vissvarīgākais ir laba operācija. Novēlam viņam būt pacietīgam un veikt labāko iespējamo rehabilitāciju."

Jānis Kaupe par ceļgala traumām sporta medicīnā
00:00 / 06:05
Lejuplādēt

Savukārt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārsts Jānis Kaupe sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka ar pacietīgu ārstēšanos un pilnvērtīgu rehabilitāciju traumai nevajadzētu atstāt paliekošas sekas uz Žagara turpmāko karjeru. Kaupe uzsvēra, ka ceļgala traumas smagumu nosaka dažādu bojājumu kombinācija, no kā ir atkarīgs rehabilitācijas ilgums. Ārsts arī raksturoja basketbolu kā ceļgala locītavai superagresīvu sporta veidu.

"Ja tiešām viss pārējais ir kārtībā, tad, savedot [iekšējo sānu] saiti kārtībā, es dodu ļoti lielu procentu, ka viņš [Žagars] būs atpakaļ iepriekšējā līmenī," teica Kaupe.

Pēc iekšējās sānu saites pilna bojājuma atlabšanai ir nepieciešami 5–6 mēneši, turpretim krusteniskajām saitēm – 6–12 mēneši pēc operācijas, norādīja Kaupe. Lai gan Žagara traumu tādējādi varētu uzskatīt par mazliet vieglāku, tomēr ir jāņem vērā, ka iekšējā sānu saite ir ļoti nozīmīga struktūra ceļgala stabilitātei un nekas ļoti viegls nav gaidāms, atzina Kaupe. Viņš atgādināja Artūra pozīciju laukumā saspēles vadītāja postenī, kur nepieciešama ceļgala saites simtprocentīga darbība. 

KONTEKSTS:

Traumu Žagars guva 14. oktobrī "Wolves" spēlē Lietuvas čempionātā. Basketbolists caurgājienā sadursmē ar pretinieku aizsargu traumēja ceļgalu un palika guļam laukumā, līdz devās uz ģērbtuvēm ar komandas biedru palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti