«TTT Rīga» mērķis – atgriezties Eirolīgā, dažu nākamo gadu laikā vēlas pakāpties augstāk

Latvijas sieviešu basketbola čempionvienība "TTT Rīga" septembrī priekšsacīkstēs cīnīsies par vietu Eirolīgas pamatturnīrā, bet trīs gadu laikā tieksies prestižākajā Eiropas klubu turnīrā tikt tālāk par grupu kārtu, lai perspektīvā raudzītos uz medaļām, otrdien pavēstīja kluba pārstāvji.

ĪSUMĀ:

  • Mārtiņš Gulbis "TTT Rīga" galvenā trenera amatā būs vēl trīs gadus, Gunta Baško kļūst par kluba prezidenti
  • "TTT Rīga" budžets būs minimāli nepieciešamā apmērā dalībai Eirolīgā
  • Klubs lielākoties rēķinās ar jaunajām basketbolistēm, ierobežotās finanses samazina iespējas piesaistīt valstsvienības spēlētājas
  • "TTT Rīga" sastāvā atgriezīsies valstsvienības basketboliste Ieva Pulvere

"TTT Rīga" galvenā trenera amatā arvien strādās Mārtiņš Gulbis, kurš ar klubu noslēdzis jaunu līgumu uz trim gadiem. Savukārt par "TTT Rīga" prezidenti kļuva basketbolistes gaitas noslēgusī Gunta Baško, bet kluba ģenerālmenedžera pienākumus uzņēmies Juris Kalniņš.

Juris Švanders par "TTT Rīga" mērķiem
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Jaunajā sezonā "TTT Rīga" mērķis ir atgriezties un nostiprināties Eirolīgā, pastāstīja "TTT Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Švanders. Lai gan "TTT Rīga" arī jaunajā sezonā nevarēs rēķināties ar plašu rocību, kluba budžets ir paredzēts 850 000 eiro, nodrošinot minimumu, kas ļauj atgriezties Eirolīgas apritē un nosegt izmaksas, sacīja Švanders. Viņš atzina, ka

izmaksas spēlētāju algošanai ir diezgan mazas, jo klubs arvien lielākoties pulcē basketbolistes, kas meklē izaugsmes iespējas.

Patlaban kluba budžets ir nodrošināts sezonas pirmajai pusei, bet atlikušās summas piesaistīšanai vēl ir laiks strādāt, paskaidroja Švanders. Viņš uzsvēra, ka arī sarežģīto pērno sezonu, kurā izdevās nodrošināt čempionu titulu gan Latvijā, gan Baltijā, klubs noslēdza bez nenosegtām finanšu saistībām, turklāt komanda arī ar mazāku budžetu ir startējusi Eirolīgā. 

Finanses "TTT Rīgai" ir solījusi Rīgas pašvaldība, un Švanders pauda pārliecību, ka atbalstītāju loks vēl pieaugs. Viņaprāt, Latvijā nav iespējams sekot bagātu valstu modelim, un sporta veidos ar pastāvīgām tradīcijām valstij un pašvaldībām ir finansiāli jāatbalsta meistarkomandas, kas spēlē augstā līmenī. 

Savukārt Gulbis jaunu līgumu ar "TTT Rīga" parakstīja pēc ilgām pārdomām par trenera karjeras turpinājumu. Par milzu vērtību Gulbis uzskata novērtējumu klubā, kā arī to, ka viņu uzklausa un ciena.

Gubis tic, ka "TTT Rīga" jautājums vairs nav par izdzīvošanu, bet gan par attīstību, tādēļ viņš bijis gatavs strādāt vēl trīs gadus galvenā trenera amatā.

Arī aizvadītā sezona pierādījusi, ka plānveidīgs darbs ar uzsvaru uz sezonas izšķirošo posmu deva rezultātus.

Mārtiņš Gulbis par lēmumu pagarināt līgumu ar "TTT Rīga"
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Gulbim ir sajūta, ka viņš vēl nav pabeidzis komandā iesākto, turklāt vēlme vairāk pavadīt laiku kopā ar ģimeni arī bija nozīmīgs faktors, pieņemot lēmumu par turpmāko karjeru, lai gan trenerim bijuši vēl citi piedāvājumi.

Basketbolistēm "TTT Rīga" ir bijis liels tramplīns karjeras attīstībā, un tas pierāda, ka klubs veiksmīgi darbojas, spēlētājām uzticoties profesionālam darbam, uzsvēra Gulbis. Jau zināms, ka viņa rīcībā būs Vanesa Jasa un Luīze Sila, kā arī "TTT Rīga" rindās atgriezīsies valstsvienības basketboliste Ieva Pulvere. Vienošanās ir panākta arī ar vienu ASV un Lietuvas basketbolisti, bet sastāva komplektēšana vēl turpināsies. 

"TTT Rīga" ģenerālmenedžeris Juris Kalniņš paskaidroja, ka sastāvā būs daudzas jaunās vietējās spēlētājas, jo vairāksolīšanā ar naudīgākiem klubiem nav iespēju cīkstēties. Aģentiem, ar ko "TTT Rīga" sadarbojas, Latvijas čempionvienības pieeja ir labi zināma, un dārgas spēlētājas pat netiek piedāvātas. Arī Latvijas izlases spēlētājas "TTT Rīga" sastāvā nebūs plaši pārstāvētas, jo valstsvienības basketbolistes ir ieinteresētas par savu darbu saņemt samaksu, kas pašmāju spēcīgākajai komandai nav pa kabatai.

Sastāva veidošanas koncepcija paredz komandā iespēju robežās piesaistīt izlases basketbolistes, nākamo spēlētāju grupu veido jaunietes, bet leģionāres paredzētas atlikušo caurumu pielāpīšanai.

"TTT Rīga" prezidente Baško par savu uzdevumu uzskata kluba popularizēšanu, lai par to runātu ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Viņa ir gatava tikties ar atbalstītājiem un būt motivētājai, lai soli pa solim celtu klubu pretim augstākiem panākumiem.

Gunta Baško par uzdevumiem "TTT Rīga" prezidentes amatā
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Vasaras brīvdienas "TTT Rīgai" neieilgs, jo komandai pēc iespējas ātrāk jāsāk gatavoties, rēķinoties ar Eirolīgas kvalifikācijas spēlēm jau septembra vidū. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti