«TTT Rīga» basketbolistes FIBA Eirokausā izcīna ceturto uzvaru pēc kārtas

Latvijas čempionvienība basketbolā "TTT Rīga" trešdien Slovākijā FIBA Eirokausa mačā, sākot turnīra otro apli, izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas.

"TTT Rīga" izbraukumā ar rezultātu 71:54 (13:16, 28:7, 23:14, 7:17) pārliecinoši pārspēja "Ružomberok".

Latvijas komandā rezultatīvākā ar 13 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Dekija Koena, Margo Klavo un Kaira Lamberte pievienoja 12 punktus, kamēr ar desmit un deviņiem punktiem izcēlās attiecīgi Luīze Anna Sila un Ieva Pulvere.

Mājinieču rindās ar 16 punktiem izcēlās Olha Jackoveca, bet 11 punktus sakrāja Kamila Jarosova.

Pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar 16:13 par labu mājiniecēm, otrajā spēles ceturksnī rīdziniecēm padevās 18 punktu izrāviens, kas ļāva pārņemt vadību un iekrāt 15 punktu pārsvaru (33:18). Puslaika pārtraukumā Latvijas komanda devās ar +18.

Trešajā ceturtdaļā "TTT Rīga" izdevās palielināt pārsvaru līdz 27 punktiem, ko noslēdzošo desmit minūšu laikā Slovākijas komandai izdevās samazināt, taču tas nemainīja mača iznākumu, Latvijas vienībai izcīnot ceturto panākumu.

F grupas līdere ar četrām uzvarām tikpat mačos ir "TTT Rīga", Kristīnes Vītolas pārstāvētajai Pirejas "Olympiakos" un "Melikgazi Kayseri" ir divi panākumi, kamēr "Ružomberok" basketbolistes zaudējušas visos četros mačos.

"TTT Rīga" F grupas pirmajā mačā savā laukumā ar 81:56 pārspēja "Ružomberok", otrajā spēlē izbraukumā ar 77:68 uzvarēja Kristīnes Vītolas pārstāvēto Pirejas "Olympiakos", bet pirmā apļa pēdējā cīņā viesos ar 80:60 guva panākumu pār Turcijas vienību "Melikgazi Kayseri".

Slovākijas komanda pēc zaudējuma rīdziniecēm ar 63:87 atzina "Melikgazi Kayseri" pārākumu un ar 46:59 piekāpās "Olympiakos".

Otrā apļa turpinājumā "TTT Rīga" savā laukumā 22. un 29.novembrī tiksies attiecīgi ar "Olympiakos" un "Melikgazi Kayseri".

"Melikgazi Kayseri" aizvadītajā sezonā Turcijas čempionātā ierindojās 11. vietā, izslēgšanas turnīra spēlēs neiekļūstot, bet Eiropas kausos nespēlēja.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēles sāksies decembra vidū un risināsies piecās kārtās, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā.

Pagājušajā sezonā "TTT Rīga" ne Eirolīgā, ne Eirokausā nespēlēja, taču ieņēma pirmo vietu Baltijas Sieviešu basketbola līgā (BSBL) un Latvijas čempionātā.